Kolęda 2023. Ile dać w ofierze? Ksiądz z TikToka pokazał zawartość kopert

Trwa czas wizyt duszpasterskich. Ile pieniędzy przekazać na Kościół? Ksiądz Sebastian Picur pokazał na TikToku zawartość "kopert od wiernych". Internauci nie kryli zaskoczenia.

Ksiądz Sebastian Picur znany jest ze swojej działalności w mediach społecznościowych, gdzie odpowiada na pytania dotyczące wiary oraz Kościoła. Tym razem zajął się kwestią wizyt duszpasterskich i datków od wiernych. - Moi drodzy, wielu o to prosiło, więc postanawiam sprawdzić zawartość kopert, które otrzymałem po kolędzie - powiedział na filmiku udostępnionym TikToku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kluzik-Rostkowska: Państwo nie jest folwarkiem PiS-u

Kolęda 2023. Ile dać w ofierze? "Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze"

Duchowny z TikToka zamiast banknotów wyciągnął cztery kartki z różnymi hasłami: "Bóg Cię Kocha", "Jesteś Super", "Nie Bądź Maruda, Uśmiechnij Się" oraz "Pomożesz Dobić do 600K Obserwujących?". - Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze - podsumował. "Prawdziwy Ksiądz z powołania, super się Księdza ogląda! Pozdrawiam" - ocenił film jeden z użytkowników.

"Jest wielu księży. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka" - przekazał w innym swoim materiale.

Kolęda (zdjęcie ilustracyjne)Awantura podczas kolędy. Agresywny mężczyzna miał szarpać ministrant

"Co łaska"? Niekoniecznie 

Podczas wizyt duszpasterskich, czyli tak zwanych kolęd, księża mają okazję, by poznać swoich parafian i pobłogosławić ich domy. Zgodnie z utartym zwyczajem gospodarze na koniec spotkania wręczają duchownemu datek na Kościół. Warto podkreślić, że ofiara nie jest obowiązkowa. Jeśli wierny chce ją  przekazać, to sam określa sumę - ale nie wszędzie. 

Parafia Trójcy Świętej w Koniecpolu (woj. śląskie) poszła o krok dalej i zerwała z "niedomówieniami". Proboszcz na oficjalnej stronie podał dokładną sumą, jaką chce otrzymać. Z kolei w miejscowości Lelis na Mazowszu proboszcz w trakcie mszy przekazał, że to "niestosowne" dać 20 złotych na Kościół podczas kolędy, dlatego "wręcz zażądał" minimum 100 złotych.

Ksiądz po kolędzie / zdjęcie ilustracyjneKolęda. Młodzi nie chcą księdza w domu. "Pewnie wyjdę z domu"

Więcej o: