Sędziszów Małopolski. 19-latek uszkodził krzyż na pomniku. Za obrazę uczuć religijnych grozi mu więzienie

Kara do dwóch lat więzienia grozi 19-latkowi, który w sylwestrową noc, wspinając się na pomnik "Grunwald" w Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie), uszkodził znajdujący się tam krzyż. Prokurator postawił młodzieńcowi zarzut obrazy uczuć religijnych, za co stanie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim poinformowali 9 stycznia o zatrzymaniu 19-latka, który w sylwestrową noc uszkodził krzyż znajdujący się na pomniku "Grunwald". Za obrazę uczuć religijnych grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Policja sprawdzała w Rzeszowie, jak kierowcy zachowują się na przejeździe kolejowym. Zarejestrowano 14 naszuszeń przepisów

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Sędziszów Małopolski. Uszkodzenie pomnika "Grunwald" w sylwestrową noc

Zgłoszenie o uszkodzeniu pomnika policjanci z Sędziszowa Małopolskiego otrzymali w Nowy Rok. Jak wynika z informacji podanych przez podkarpacką policję, mundurowi w trakcie śledztwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli wszystkie ślady oraz ustalili świadków zdarzenia. 

19-latek, wspinając się na pomnik, chwycił się krzyża, a krzyż odpadł. Grozi mu do 2 lat więzienia

Działania policji doprowadziły do wytypowania sprawcy - 19-letniego mieszkańca gminy Sędziszów Małopolski. Po zatrzymaniu młodego mężczyzny policjanci ustalili, że ten w sylwestrową noc wspiął się na pomnik "Grunwald", w wyniku czego "przytwierdzony do niego krzyż oderwał się i uległ uszkodzeniu" - wyjaśnia mł. asp. Wojciech Tobiasz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. 

19-latkowi postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. W tej sprawie młody mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 196 Kodeksu karnego, za obrazę uczuć religijnych i znieważenie publicznie przedmiotu czci religijnej grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: