Ciechocinek. Jest wyrok ws. wyrzucenia psa z 4. piętra. Marta C. ma trafić do więzienia

Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim skazał 45-letnią Martę C. m.in. na 1,5 rok więzienia za zabicie psa. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w Ciechocinku. Kobieta wyrzuciła zwierzę z balkonu znajdującego się na 4. piętrze.

Do tragedii doszło w połowie lipca. Marta C. wyrzuciła zwierzę, bo - jak tłumaczyła potem - piszczało. Pies Oskar doznał złamania kręgosłupa i pęknięcia narządów wewnętrznych. Nie przeżył upadku.

Kobieta w chwili zatrzymania miała w organizmie 3 promile alkoholu. Marta C. stanęła przed sądem, odpowiadała za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Oskarżycielami posiłkowymi były Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt oraz Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE.

Zobacz wideo Jak ochronić dzieci przed zakażeniem wirusem RSV i grypy?

Ciechocinek. Wyrok ws. zabicia psa

Jak przekazała adwokat Anita Engler, w poniedziałek zapadł wyrok w tej sprawie.

Marta C. ma trafić do więzienia na 1,5 roku. Sąd nałożył na kobietę 10-letni zakaz posiadania zwierząt, nakazał także zapłatę 2 tys. zł na rzecz schroniska.

"Cieszymy się, choć to radość przez łzy, gdy wyobrazimy sobie, jak skończyło się życie starego psa, który kochał ludzi i nie mógł się spodziewać, że ktoś go tak potraktuje. Opis sekcji zwłok jest zbyt drastyczny, by go cytować" - skomentowała fundacja w mediach społecznościowych.

Pies został wyrzucony z czwartego piętra (zdjęcie ilustracyjne)Ciechocinek. Wyrzuciła psa z 4. piętra, bo piszczał. Zwierzę nie przeżyło

Więcej o: