Boguchwała. 73-latek nie zatrzymał się na czerwonym. Potrącił matkę z dziećmi na pasach

35-letnia kobieta z dwójką małych dzieci została potrącona przez kierowcę, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. Jak podaje policja, wjechał w nią 73-letni mężczyzna, który nie zatrzymał się mimo czerwonego światła.

Jak poinformowała podkarpacka policja, we wtorek (10 stycznia) na ulicy Lubomirskiego w Boguchwale (powiat rzeszowski) doszło do wypadku. 35-letnia kobieta z córkami w wieku pięciu i trzech lat została potrącona przez 73-letniego kierowcę.

Zobacz wideo Zielona Góra. Niebezpieczne potrącenie 29-latki na przejściu dla pieszych

Podkarpacie. 73-latek potrącił matkę z dziećmi na pasach. Nie zatrzymał się na czerwonym

Do zdarzenia doszło koło godziny 6:30 rano. Matka z dziećmi korzystała z oznakowanego przejścia dla pieszych. Jak czytamy, 73-letni mieszkaniec Mielca (woj. podkarpackie) jadąc w kierunku Strzyżowa, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych mimo czerwonego światła, i potrącił przechodzących ludzi. Kobieta i jej dzieci zostali przewiezieni do szpitala, obecnie ich stan zdrowia nie jest znany. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Potrącenie pieszego na pasach - co za to grozi?

Zgodnie z artykułem 177 Kodeksu karnego, "kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w artykule 157 paragrafie pierwszym [chodzi o pozbawienie człowieka wzroku, słuchu, mowy lub zdolności płodzenia - red.], podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech". Jeżeli jednak ofiary wypadku poniosą śmierć lub doznają ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. 

Więcej o: