46-latek został potrącony, gdy siedział na jezdni trasy S7. "Okoliczności pozostają tajemnicą"

Trwa śledztwo w sprawie wypadku na trasie S7. Jak wynika z dochodzenia, 46-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu, gdy siedział na jezdni.

Do wypadku doszło 7 stycznia rano na trasie S7 pod Radomiem, w miejscowości Sławno. 39-letni kierowca samochodu osobowego potrącił pieszego, który siedział na jezdni. Niestety mężczyzna nie przeżył. Okoliczności znalezienia się ofiary na ulicy pozostają tajemnicą.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę

Tragiczny wypadek na trasie S7 pod Radomiem - szczegóły śledztwa 

Jak podała w rozmowie z PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska, 46-letni pieszy siedział na jezdni , gdy został potrącony przez samochód. Kierowca podróżował wówczas z rodziną. Trwają ustalenia dotyczące szczegółów wydarzenia. Tuż po wypadku przesłuchano pierwszych świadków, zaplanowano też sekcję zwłok ofiary. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przysusze w województwie mazowieckim.

Do podobnego wypadku doszło wcześniej na trasie S5

Do podobnej tragedii doszło w zeszłym tygodniu, dokładnie 3 stycznia na drodze S5. Dwoje 39-latków zginęło wówczas pod kołami samochodu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, leżeli na drodze, a wokół nich nie było żadnego innego pojazdu. Więcej na temat tego zdarzenia pisaliśmy w artykule załączonym poniżej:

Statystyki wypadków drogowych w Polsce

Biuro Ruchu Drogowego donosi, że według wstępnych danych w 2022 roku na polskich drogach miały miejsce 21 324 wypadki drogowe. Według statystyk to o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021, a także aż o 2216 wypadków mniej niż w 2020 roku. W 2022 roku w wypadkach drogowych zginęły 1883 osoby. Jest to po raz pierwszy w historii liczba mniejsza od 2 tys. śmierci na polskich drogach - mówił nadkom. Robert Opas w rozmowie z rp.pl.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: