Skarżysko-Kamienna. Baner Lotto w kościele na niedzielnej mszy. Wierni oburzeni. "Zdrapki w zakrystii?"

W niedzielę w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej pojawił się baner Lotto. Kiedy jedna z uczestniczek niedzielnego nabożeństwa pokazała w internecie zdjęcia, na których przy ambonie widać baner reklamowy Totalizatora Sportowego, rozpętała się burza. Fakt, że Lotto było sponsorem koncertu kolęd, nie uspokoiło wiernych i internautów: "Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę?" - ironizowali.

Niedzielna msza święta w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) wywołała internetową burzę. To za sprawą banera reklamowego Totalizatora Sportowego, który stanął przed parafianami uczestniczącymi w nabożeństwie. Okazało się, że LOTTO było sponsorem koncertu kolęd organizowanego w kościele, w wykonaniu Zespołu Muzycznego "Arco" i parafialnej scholi. Ale ta wiadomość wcale nie uspokoiła internautów.

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

W kościele stanął baner LOTTO

O banerze Totalizatora Sportowego stojącym w kościele podczas niedzielnej mszy poinformowała jedna z internautek na grupie na Facebooku Spotted: Skarżysko-Kamienna. 

"Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej już nie raz pokazała, że nawet ksiądz się za pieniądze modli, ale sytuacja z dziś to już TRAGEDIA!!!!! Sponsorem Mszy Świętej był Totalizator Sportowy Lotto. Ciekawe czy ksiądz proboszcz zgodził się ustawić banery za 'Bóg zapłać', czy pokaźną kwotę. Ciekawe, co o tym myśli biskup ordynariusz oraz Kuria Diecezjalna. Diecezja Radomska"

- napisała spotterka.

Baner Lotto w kościele w Skarżysku-KamiennejBaner Lotto w kościele w Skarżysku-Kamiennej fot. Spotted: Skarżysko-Kamienna

Skarżysko Kamienna. Banner Lotto w kościele rozgrzał internautów

Post został zaktualizowany o informację, że Totalizator Sportowy był patronem koncertu kolęd odbywającego się tego dnia w kościele, jednak internauci nadal byli oburzeni obecnością reklamy przed ołtarzem.

 Czy to był sponsorowany koncert, czy msza, to nie istotne, to nie jest miejsce dla takiego baneru reklamowego?

- napisał jeden z użytkowników grupy Spotted. 

Część z internautów ironizowała:

Może przerobią jeden konfesjonał na kolekturę?
Zdrapki dostępne w zakrystii?
Podczas kazania była przerwa na reklamy?

Pod postem pojawiały się także głosy, które usprawiedliwiały zaistniałą sytuację:

 Sponsorowany był koncert... a nie Msza Święta... wystarczy nie ulegać plotkom, a weryfikować pomówienia.

Jednak większość internautów stanowczo krytykowała pojawienie się banera Lotto w kościele.

Oficjalnie koncert był sponsorowany, jednak wg mnie to nie miejsce na reklamę, biorąc pod uwagę, iż teoretycznie hazard jest grzechem, który nie raz prowadzi do uzależnienia.

- pojawiały się głosy.

Jak dotąd, parafia nie zabrała głosu w tej sprawie.

Więcej o: