Pogoda. Kiedy wróci zima? W weekend wichury. Na ochłodzenie trzeba zaczekać

Temperatura mocno powyżej zera, także w nocy i słabe opady - tak zapowiada się pogoda na ten tydzień (9-15 stycznia). Ze wstępnych prognoz wynika, że taka jesienno-wiosenna aura będzie panować w Polsce do 20 stycznia.

W poniedziałek 9 stycznia w przeważającej części kraju wystąpi jesienno-wiosenna aura. W ciągu dnia termometry wskażą od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie przez 6 w centrum, do 8 w pasie od Górnego Śląska po Podkarpacie.

Przed południem możliwy silny wiatr na krańcach południowo-wschodnich. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie osiągał prędkość do 85 km/h.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Przyszły tydzień bez mrozu. Lekkie ochłodzenie dopiero po 20 stycznia

najnowszej długoterminowej prognozy Tomasza Wasilewskiego z TVN Meteo wynika, że przez cały bieżący tydzień w Polsce będzie nietypowo ciepło jak na tę porę roku. W zachodniej i południowej części kraju temperatura będzie sięgać 8-9 stopni, a na wschodzie przeważnie 2-3 stopni.

- Bardzo podobnie, bo zupełnie bez mrozu, zapowiada się również następny tydzień, a niewielkie, kilkudniowe ochłodzenie jest możliwe dopiero po 20 stycznia i wtedy na wschodzie kraju może być lekki mróz - powiedział prezenter.

"W trwającym tygodniu nie będzie większych opadów. Pokrywa śnieżna występuje już jedynie na obszarach górskich a zjawiska lodowe całkowicie zanikły" - podano z kolei w prognozie IMGW.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda. W weekend możliwe wichury

FaniPogody.pl zapowiadają wichury na najbliższy weekend. "Z uwagi na dość odległy termin, nie jest znany obecnie obszar oraz skala silnego wiatru. Będziemy to weryfikować w kolejnych dniach wraz z najświeższymi prognozami numerycznymi" - podkreślają.

Więcej o: