Nowa Sól. 10-osobowa rodzina z Bułgarii śpi na parkingu przy drodze S3. Pomogli miejscowi

Od 30 grudnia bułgarska rodzina koczuje na jednym z parkingów niedaleko Nowej Soli przy drodze S3. Podczas drogi powrotnej ze Szwecji zepsuł im samochód. Z pomocą przyszli okoliczni mieszkańcy.

10-osobowa rodzina podczas drogi powrotnej z pracy w Szwecji była zmuszona zatrzymać się na parkingu przy drodze S3 niedaleko Nowej Soli(woj. lubuskie). Samochód, którym podróżowali, uległ awarii i nie mieli pieniędzy na naprawę pojazdu. Przetrwali ostatnie dni dzięki pomocy mieszkańców.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak zmniejszyć zużycie ropy naftowej? Ekspert wyjaśnia

Nowa Sól. Bułgarska rodzina śpi na parkingu. Zepsuł im się samochód

Gdy pojazd się zepsuł, Bułgarzy zdecydowali, że rozbiją namiot na jednym z parkingów. Od 30 grudnia śpią w namiocie, posiłki przygotowują w pobliskiej altanie, informuje reporter Polsat News. Jak relacjonowali Bułgarzy, naprawa okazała się bardzo kosztowna.

- Mechanicy chcieli początkowo bardzo dużo pieniędzy. Sama robocizna miała kosztować około trzy tysiące złotych. Do tego stwierdzili, że trzeba poczekać tydzień - przekazała jedna z kobiet, cytowana przez Polsat News. Gdy zdjęcia samochodu pojawiły się w internecie, wtedy ludzie ofiarowali swoją pomoc. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła rodzinie miejsce w którym mogą przeczekać. - W chłodniejsze noce, z tego co obsługa nam przekazywała, rodzina korzystała z obiektów ogrzewanych, więc było im cieplej - poinformowała Anna Jakubowska z GDDKiA w Zielonej Górze w rozmowie z Polsat News.

Największy tunel pozamiejski powstanie w 2023 rokuNajdłuższy tunel będzie gotowy do 2023 roku na drodze S3

Nowa Sól. Rodzina otrzymała niezbędną pomoc

Obecnie rodzina otrzymała pomoc żywnościową od mieszkańców oraz od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. W naprawie samochodu pomaga natomiast czterech mechaników. Czwórka małych dzieci śpi w hotelu. Rodzina ma drugi samochód, który jest sprawny, jednak chcieli wspólnie wyruszyć w podróż powrotną. Naprawa samochodu dobiega końca, w najbliższych dniach rodzina będzie mogła wyruszyć do domu.

Wypadek Jaguara w woj. lubuskimJaguar uderzył w drzewo. 15-latek zabrał kluczyki ojca i zginął z kolegą

Więcej o: