Rydzyk wspomina spotkania z Benedyktem XVI. "Niezwykle wrażliwy, chociaż narodowości niemieckiej"

- Benedykt XVI nas błogosławił i był bardzo życzliwy. Pytał o Radio Maryja w szczegółach, o Telewizję Trwam oraz o uczelnię. Mówił, by pilnować, żeby dzieła Radia Maryja "nie szły na lewo" - mówił Tadeusz Rydzyk na antenie swojej rozgłośni, wspominając spotkania ze zmarłym niedawno papieżem.

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia. W czwartek na antenie Radia Maryja swoje spotkania z nim wspominał dyrektor rozgłośni Tadeusz Rydzyk. Jak stwierdził, papież "był niezwykle delikatny".

Może nawet byśmy nie przypuszczali, że człowiek takiej miary, narodowości niemieckiej, gdzie jest - wydawałoby się - inna mentalność, będzie niezwykle wrażliwy, niezwykle delikatny, promieniujący dobrocią, czymś takim, co przyciągało, by jak najdłużej z nim być - to właśnie był Benedykt XVI

- mówił toruński redemptorysta.

Trzy razy mogłem zamienić słowo z Ojcem Świętym. Gdy mówiłem o Radiu Maryja, również o problemach, jakie są w Polsce oraz tych, które dotykają świata, że wypływa to wszystko z antykultury i wojny cywilizacyjnej, powiedziałem, co jest z Radiem, a on odpowiedział: "Ja wiem"

- dodał Rydzyk.

Kardynał Joseph Ratzinger i Jan Paweł II (zdj. ilustracyjne)Ostatnie spotkanie Jana Pawła II z Benedyktem XVI. Wyjątkowy gest Polaka

Tadeusz Rydzyk: Benedykt XVI interesował się Radiem Maryja

Jedno ze spotkań dyrektora Radia Maryja i papieża odbyło się w Castel Gandolfo - letniej papieskiej rezydencji w środkowych Włoszech. Rydzykowi towarzyszył inny duchowny - dr Zdzisław Klafka, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- Weszliśmy, Ojciec Święty szedł do nas z innego pomieszczenia i miał szeroko rozłożone ręce w naszą stronę. Nie zapomnę, jak przywitał nas słowami: O, redemptoryści polscy, dyrektor Radia Maryja z Polski! - opowiadał szef rozgłośni.

- Papież nas błogosławił i był bardzo życzliwy. Pytał o Radio Maryja w szczegółach, o Telewizję Trwam oraz o uczelnię (...). Pytał, czy ludzie słuchają tego radia, czy modlą się dzięki niemu i czy to wszystko "nie idzie na lewo"? Mówił, by pilnować, żeby dzieła Radia Maryja "nie szły na lewo" - podkreślił Rydzyk.

Dodał, że Benedykt XVI "interesował się nawet pielgrzymką Radia Maryja, o której dowiedział się od ks. abp. Zygmunta Zimowskiego".

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Emerytowany papież Benedykt XVI nie żyje. "Od dziecka marzył, by zostać biskupem"

Rydzyk wspomina Benedykta XVI: Mozart teologii

Redemptorysta wyraził smutek po śmierci papieża. Wspomniał, że "miał niezwykły umysł". Nazwał go też "Mozartem teologii". - Papież Benedykt XVI miał inny styl, nie taki jak św. Jan Paweł II, ale był niezwykle dobrym człowiekiem o ogromnej wrażliwości. Benedykt XVI był człowiekiem wiary - podkreślił Tadeusz Rydzyk.

Andrzej Duda podczas pogrzebu Benedykta XVIAndrzej Duda po pogrzebie Benedykta XVI: Przybył do Polski jako przyjaciel

Więcej o: