Warszawa. Pociąg śmiertelnie potrącił 14-latkę na przejściu dla pieszych

Tragiczny wypadek w podwarszawskim Józefowie. Na przejściu dla pieszych pociąg śmiertelnie potrącił nastolatkę. Są bardzo duże utrudnienia w ruchu. Dużo pociągów ma opóźnienia, a niektóre składy w ogóle nie wyjechały.

Do zdarzenia doszło około godziny 8.10 na stacji PKP Józefów. 

Jak wstępnie ustalono, śmierć poniosła 14-latka, która została potrącona przez pociąg SKM na przejściu dla pieszych przez tory. Ruch jest wstrzymany, obecnie trwają czynności pod nadzorem prokuratora

- mówiła Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Z informacji tvn.warszawa wynika, że dziewczyna przez przejście dla pieszych przechodziła z rowerem. Na miejscu pracuje policja, prokuratura i pogotowie.

Z przyczyn technicznych na szlaku Otwock - Warszawa Wschodnia występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM i SKM

- poinformował w komunikacie Warszawski Transport Publiczny. Informacje o utrudnieniach publikuje portal pasażera PKP PLK. 

Małopolskie. Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

W czwartek do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym doszło również w województwie małopolskim. W Kętach Podlesiu pociąg osobowy z Krakowa do Bielska-Białej potrącił nastolatkę, która z nieznanych przyczyn znalazła się na torowisku - podaje Radio ZET

Rzeczniczka oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka przekazała, że dziewczyna zginęła na miejscu. Funkcjonariusze ustalają jej dane. Ruch na trasie kolejowej do Bielska-Białej jest wstrzymany. Utrudnienia będą występować do godzin południowych.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: