Zaginięcie Iwony Wieczorek. Były właściciel Zatoki Sztuki Marcin T. o 19-latce i "Krystku"

Były właściciel Zatoki Sztuki wypowiedział się na temat zaginięcia Iwony Wieczorek oraz współpracy z Krystianem W., znanym jako "Krystek" lub "łowca nastolatek". Marcin T. przypomniał, że do zaginięcia 19-latki doszło przed tym, jak otwarto sopocki klub. Co do "Krystka", to Marcin T. przyznał, że nie żałuje, że światło dzienne ujrzały "przestępstwa, których możliwe, że dopuszczał się W.".

Były właściciel Zatoki Sztuki w wywiadzie dla "Dziennika Śledczego" został poproszony o komentarz w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek i "Krystka". Marcin T. w minionych latach zarządzał kilkoma klubami w Sopocie, w tym Dream Clubem, w którym po raz ostatni przed zaginięciem bawiła się 19-letnia gdańszczanka. Miało to miejsce w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku.

Zobacz wideo Matka Iwony Wieczorek w 2013 roku: Chcę po prostu, by sprawa mojej córki wyjaśniła się

Były właściciel Zatoki Sztuki - Marcin T. - o Iwonie Wieczorek i "Krystku"

Marcin T. zwrócił uwagę na to, że Iwona Wieczorek zaginęła przed powstaniem Zatoki Sztuki, która została otwarta na przełomie 2011 i 2012 roku. - Ciężko, jest mi sobie wyobrazić, że ktoś w środku letniego sezonu urlopowego, nad ranem przynosi zwłoki młodej kobiety na plaże i zaczyna ją tam zakopywać. Zresztą plaża nigdy nie była własnością Zatoki Sztuki - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Śledczym".

Dalej podkreślił, że wcześniej nie znał Iwony Wieczorek. - Ja osobiście nie znałem tej młodej kobiety. Nie wiem co się mogło z nią stać - zapewniał w wywiadzie.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Patryk Kalski Wpis matki Patryka Kalskiego: Czy musiał za to zapłacić najwyższą cenę?

Były właściciel Zatoki Sztuki został też zapytany o współpracę z Krystianem W. - zwanym "Krystkiem" lub "łowcą nastolatek". - Akurat tego, że przestępstwa, których możliwe, że dopuszczał się Krystian W., ujrzały światło dzienne nie żałuję. Wierzę, że Sąd ustali wszystkie te kwestie i ustali stan faktyczny. Co ciekawe, ja naprawdę nie wiedziałem o jego zamiłowaniach i nie interesowałem się tym, co robi w wolnym czasie. Krystian W. był znany w trójmieście z tego, że współpracował z różnymi klubami i lokalami - nie tylko z tymi moimi. Nie miałem wtedy wiedzy, na temat jego prywatnego życia - przekazał Marcin T.

Warto dodać, że Krystian W. został skazany za kilka przestępstw na tle seksualnym. Ponadto mężczyzna mógł znać się z Iwoną Wieczorek.

Nad sprawą zaginięcia 19-latki pracują obecnie prokuratorzy z tzw. Archiwum X. Przed świętami Bożego Narodzenia policja wkroczyła na teren dawnej Zatoki Sztuki i rozpoczęła przeszukiwanie budynku i okolic, w tym m.in. pobliskiej plaży i studzienek kanalizacyjnych. 

Zatoka sztuki Pomagał ofiarom "Krystka", które widziały kłótnię Iwony Wieczorek. Nie żyje

Więcej o: