Wejherowo. Nie żyje roczna dziewczynka. Rodzice trafili do aresztu

Sąd Rejonowy w Wejherowie (woj.pomorskie) zastosował trzymiesięczny areszt dla obojga rodziców uduszonej rocznej dziewczynki. We wtorek ojciec dziecka usłyszał zarzut zabójstwa. On i matka odpowiedzą również za znęcanie się nad córką. Sprawę prowadzi prokuratura.

Sąd Rejonowy w Wejherowie, na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosował trzymiesięczny areszt dla obojga rodziców - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

We wtorek matka dziecka usłyszała zarzuty znęcania się nad dzieckiem nieporadnym z uwagi na wiek. W ocenie prokuratora kobieta zaniechała również działania i nie podejmowała żadnych reakcji chroniących dziecko, dopuszczając do fizycznego znęcania się nad nim przez ojca. 41-latek usłyszał zarzut: zabójstwa dziecka w zamiarze bezpośrednim oraz fizycznego znęcania się nad nim.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak podaje PAP, podejrzani przyznali się do czynu znęcania się na dzieckiem. Mężczyzna nie przyznał się do zabójstwa.

Zobacz wideo Grudzień 2022 r. Ingebrigt G. przetransportowany do Polski

Wejherowo. Nie żyje roczna dziewczynka

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, w niedzielę, dziewczynkę w łóżeczku znaleźli ratownicy medyczny wezwani na miejsce. Mieli stwierdzić na jej ciele liczne zasinienia.

W sprawie zostały zatrzymane trzy osoby. To 29-letnia kobieta, 41-letni mężczyzna, a także ich 43-letni sąsiad. Jak informowano, mężczyzna pił alkohol razem z ojcem dziecka i może mieć związek ze sprawą. Na ten moment nie postawiono mu zarzutów w sprawie. Został przesłuchany, a następnie opuścił areszt.

W poniedziałek przeprowadzona została sekcja zwłok dziewczynki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziecko poniosło śmierć w wyniku uduszenia.

Więcej o: