Wielkopolska. Śmierć dwóch osób na S5. Jest apel policji. "Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie"

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek na drodze S5 pomiędzy węzłem Śmigiel Północ a Kościan Południe. Siedząca za kierownicą audi kobieta najechała na dwie osoby leżące na jezdni. Policja apeluje do świadków o przekazywanie informacji oraz nagrań. Funkcjonariusze podkreślają, że liczy się nawet najdrobniejszy szczegół. Co więcej, od środy od godz. 14 do odwołania zablokowana będzie S5 w kierunku Wrocławia pomiędzy ww. węzłami.

Do wypadku doszło we wtorek (3 stycznia) po godzinie 19.00. Na odcinku ekspresowej drogi S5 kawałek za granicami Leszna (woj. wielkopolskie) - dokładnie na odcinku Śmigiel Północ - Kościan Południe - na wysokości Czacza - siedząca za kierownicą audi kobieta najechała na dwie osoby leżące na jezdni. Obie nie żyją.

Według wstępnych ustaleń 55-letnia kobieta prowadząca samochód uderzyła w leżących na jezdni pieszych, a następnie zatrzymała się na pasie zieleni. Jadący za nią w kierunku Poznania kierowca - 62-letni mieszkaniec pow. złotowskiego - też brał udział w wypadku. Prawdopodobnie zahaczył prawdopodobnie o audi kobiety.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- W tej chwili tożsamość ofiar nie jest znana, jak również okoliczności, w jakich osoby znalazły się na drodze S5 - przekazał portalowi Gazeta.pl asp. Jarosław Lemański z KPP w Kościanie w środę przed południem. Powiedział też, że nie udało się jeszcze ustalić, czy ofiary żyły przed wypadkiem.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, w związku z policyjnymi działaniami w środę od godz. 14 do odwołania zostanie zablokowany fragment trasy S5 w kierunku Wrocławia między węzłami Kościan Południe i Śmigiel Północ. Będzie obowiązywał objazd.

Zobacz wideo Zobacz także: Nietypowa interwencja policji. Pijany 62-latek zasnął na wozie. Konia trzeba było zatrzymać

Wielkopolska. Wypadek na S5. Funkcjonariusze apelują do świadków o pomoc.

"Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie poszukują świadków oraz nagrań z prywatnych kamer samochodowych" - czytamy w komunikacie.

"Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat powyższego zdarzenia lub dysponują nagraniem z kamery samochodowej z przejazdu trasą S5 w godz. 18:00 do godz. 19:30 z dnia 3 stycznia 2023 r., na którym widoczne są dwie osoby piesze, kobieta ubrana w różową kurtkę oraz mężczyzna ubrany w czarny T-shirt, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kościanie" - zaapelowano.

Policja - zdjęcie ilustracyjneWielkopolskie. Dziwny wypadek na S5. Dwie osoby nie żyją. Leżały na drodze

Osobą do kontaktu jest asp. Jarosław Lemański (tel. 519 064 847) lub dyżurny (pod nr tel. 47 77 26 211).

"Apelujemy do osób, które przejeżdżały drogą S5 i miały zainstalowane rejestratory jazdy, aby skontaktowały z kościańską policją. Pomóc może nawet z pozoru błahe nagranie" - wskazują policjanci.

Więcej o: