Oświęcim. Ingebrigt G. z zarzutem zabójstwa. "Złożył obszerne wyjaśnienia". Była też wizja lokalna

Zarzut zabójstwa swojej byłej partnerki i uprowadzenia dziecka usłyszał 25-letni obywatel Norwegii Ingebrigt G. Pod koniec grudnia mężczyzna został przetransportowany z Danii do Polski po tym, jak polscy śledczy wydali Europejski Nakaz Aresztowania.

Prokuratura Okręgowa w Oświęcimiu przekazała w środę, że dzień wcześniej Ingebrigt G. usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu. Dotyczą one art. 148 § 1 i art. 211 kodeksu karnego, czyli zabójstwa i uprowadzenia. Mężczyzna został przesłuchany i, jak podają śledczy, "złożył obszerne wyjaśnienia".

"Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, przeprowadzono z udziałem podejrzanego wizję lokalną na miejscu zdarzenia" - czytamy.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W środę przed południem prokuratura złożyła w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu wniosek o utrzymanie i przedłużenie stosowania tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny na okres do 3 miesięcy. 

Zobacz wideo Grudzień 2022 r. Ingebrigt G. przetransportowany do Polski

Zabójstwo 26-latki w Oświęcimiu. Ingebrigt G. zatrzymany

W listopadzie w bloku przy ul. Budowlanych w Oświęcimiu w województwie małopolskim ojciec odkrył ciało swojej 26-letniej córki. Kobieta zmarła w wyniku ran kłutych i ciętych zadanych w okolicy szyi. 

Ojciec kobiety zgłosił policji, że w mieszkaniu nie ma 5-letniej wnuczki, która była pod opieką 26-letniej matki. Policja po otrzymaniu informacji o zaginięciu dziecka i śmierci jego matki od razu uruchomiła procedurę Child Alert.

Oświęcim. Osiedle, na którym doszło do zabójstwa 26-latki i uprowadzenia 5-latkiIngebrigt G. trafił do Polski. Jest podejrzany o zabójstwo 26-latki z Oświęcimia

O zabójstwo kobiety od początku podejrzewany był były partner zamordowanej i ojciec porwanej - pochodzący z Norwegii Ingebrigt G. 25-latek kilka dni wcześniej przyjechał do Polski, by spotkać się z córką. Po zbrodni zabrał 5-letnią Mię i wyjechał z kraju. Mężczyznę i dziewczynkę odnaleziono w Danii.

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu przyznał tymczasowe prawo do opieki nad Mią jej dziadkowi z Polski, który jest ojcem zamordowanej 26-letniej kobiety.

Więcej o: