Joanna Kurska odchodzi z TVP. Nieoficjalnie: "W czwartek po raz ostatni spotka się z zespołem"

Z nieoficjalnych ustaleń Onetu wynika, że szefowa programu "Pytanie na śniadanie", Joanna Kurska, nie będzie już pracować w TVP. Żona byłego prezesa Telewizji Polskiej ma spotkać się z zespołem po raz ostatni w czwartek 5 stycznia.

Informatorzy Onetu przekazali, że Joanna Kurska złożyła wypowiedzenie w TVP we wtorek 3 stycznia. W czwartek, 5 stycznia, po programie "Pytanie na śniadanie", ma pożegnać się z zespołem. 

Zobacz wideo Jacek Kurski znalazł pracę w Banku Światowym. Cymański: Człowiek z talentem

Joanna Kurska ma odejść z TVP. Onet: w czwartek pożegna się z zespołem

Informacje o odejściu Joanny Kurskiej z TVP pojawiają się od dłuższego czasu. Początkowo anonimowe źródła różnych mediów twierdziły, że żona byłego prezesa TVP - Jacka Kurskiego, ma zostać zwolniona "z różnych powodów". Szefowa "Pytania na śniadanie" najwyraźniej jednak sama zdecydowała się odejść z pracy w Telewizji Polskiej. 

Nieoficjalnie powodem zwolnienia miało być ponoć "niezadowolenie szefów z niektórych działań szefowej 'Pytania na śniadanie',  ale też praca przy spocie akcji 'Reklama dzieciom', za którą opowiada TVP" - jak podaje Plejada.pl. Na planie zdjęciowym pojawiła się półtoraroczna córka Kurskich - Anna Klara Teodora Kurska. Spot z jej udziałem został usunięty, jednak wcześniej przedstawiciele TVP skomentowali tę sprawę dla Wirtualnych Mediów:

Nie było castingu, taką decyzję podjęła producentka spotu Joanna Kurska. W realizacji poza córką państwa Kurskich biorą udział gwiazdy TVP oraz dziecko jednej z nich. Rodzice wyrazili pisemne zgody na wykorzystanie wizerunku swoich dzieci w spocie. Wszystkie osoby dorosłe i dzieci wystąpiły charytatywnie.

Jacek Kurski Kurski zareagował na "Sylwestra Marzeń" TVP. Dyskretnie polubił jeden post

Joanna Kurska pracuje w mediach od lat - na początku była zatrudniana jako dziennikarka i wydawczyni. Przez kilkanaście lat związana była z Telewizją Polską. Później przeszła do TVP, gdzie została dyrektorką programową TVP odpowiedzialną za strategię programową i wizerunkową stacji. 

W 2016 roku stała się rozpoznawalna po tym, jak media ujawniły jej związek z Jackiem Kurskim. W 2018 roku para wzięła ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejówku. W lipcu 2020 roku odbył się ich ślub kościelny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach - pomimo tego, że oboje byli rozwodnikami, a z poprzednich związków małżeńskich doczekali się dzieci. Otrzymali jednak rozwód kościelny, który pozwolił im na kolejny ślub w kościele. Podczas uroczystości obecni byli czołowi politycy PiS.

Jak pisaliśmy, w grudniu były prezes TVP Jacek Kurski rozpoczął pracę jako alternate executive director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. "Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest" - napisał wówczas na Twitterze.

Jacek Kurski Kulisy nominacji dla Kurskiego. Nie wiedział, że takie stanowisko istnieje. Glapiński mu pomógł

Więcej o: