Ksiądz Michał w skandalicznych słowach o Benedykcie XVI. Mówił też o Janie Pawle II. "Zbuntowane umysły"

Ksiądz Michał Woźnicki podczas odprawianej przez siebie mszy świętej wypowiedział się na temat zmarłego papieża-emeryta Benedykta XVI. Duchowny wymieniał też "zbuntowane umysły" w Watykanie, do których zaliczył m.in. Jana Pawła II.

Ksiądz Michał Woźnicki, mimo eksmisji z klasztoru towarzystwa Salezjanów w Poznaniu, znalazł inny sposób na odprawianie mszy. Duchowny prowadzi transmisje, które publikowane są w mediach społecznościowych. Teraz kontrowersje wzbudziło kolejne nagranie z udziałem księdza. 

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Poznań. Kolejna skandaliczna msza z udziałem księdza Michała Woźnickiego

Ksiądz Michał Woźnicki ostatnio zabrał głos w sprawie śmierci papieża-seniora Benedykta XVI. Salezjanin nie uszanował zmarłego 31 grudnia 2022 roku duchownego, a nawet go skrytykował. Według księdza Woźnickiego Benedykt XVI jest "niemieckim tchórzem", ponieważ jego nabożeństwo pogrzebowe nie odbędzie się w tzw. tradycyjnym rycie rzymskim, czyli po łacinie i tyłem do wiernych. - Ma za swoje! Dziad! - słychać na nagraniu. 

Poza tym Woźnicki skrytykował też innych papieży, których wymieniał po kolei. Wśród "zbuntowanych umysłów" znalazł się m.in. Jan Paweł II. Papież Franciszek z kolei został oceniony jako "tyran". W nagraniu padają bardziej skandaliczne wypowiedzi księdza, jednak nie decydujemy się ich przytoczyć. 

Ksiądz Michał Woźnicki wielokrotnie krytykował papieża Franciszka, hierarchów Kościoła katolickiego i zakonników. W trakcie epidemii koronawirusa organizował msze święte, podczas których wielokrotnie interweniowała policja. W związku z tym kapłan został wyrzucony z zakonu i suspendowany. Mimo tego pozostaje aktywny jako kapłan. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Ks. Michał Woźnicki podczas mszy Ks. Woźnicki zganił wierną na mszy: Pani zabija sacrum miejsca świętego [WIDEO]

Jak pisaliśmy, ks. Michał Woźnicki ostatnio skrytykował wierną, która szeptem odpowiedziała coś siedzącemu obok mężczyźnie. Duchowny uznał, że to "zbrodnia". Później zaczął twierdzić, że bezwzględną ciszę w kościele powinny zachować także małe dzieci. Kilka dni wcześniej natomiast ks. Woźnickiemu nie podobał się sposób siedzenia kobiety - ksiądz uznał, że wierna się "kolibie". - I pytanie, co ja mam w takim momencie robić? Na pewno nie przypatrywać się zbytnio, bo widok nie jest zbyt zachęcający - mówił. 

Ksiądz Michał Woźnicki Szokujące słowa księdza podczas mszy. "Pan bredzi"

Więcej o: