O. Kazimierz Fryzeł nie żyje. W Zgromadzeniu Redemptorystów był ponad pół wieku. "Zmarł nagle"

1 stycznia w wieku 76 lat zmarł o. Kazimierz Fryzeł. Duchowny odszedł nagle w domu zakonnym redemptorystów w Krakowie. "Zapamiętamy go jako cenionego spowiednika, rekolekcjonistę" - podali członkowie Zgromadzenia Redemptorystów.

Informację o śmierci o. Kazimierza Fryzeła przekazano na stronie internetowej Zgromadzenia Redemptorystów. "W Zgromadzeniu Redemptorystów przeżył 57 lat, a w kapłaństwie 47 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie" - przekazano.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Emerytowany papież Benedykt XVI nie żyje. "Od dziecka marzył, by zostać biskupem"

Kraków. Zmarł o. Kazimierz Fryzeł. Miał 76 lat

"Zapamiętamy go jako cenionego spowiednika, rekolekcjonistę, wykładowcę Teologii pastoralnej i praktyki spowiednictwa w wielu Wyższych Seminariach Duchownych" - przekazali duchowni ze Zgromadzenia Redemptorystów. 2 stycznia podano informację o dacie pochówku o. Kazimierza Fryzeła. "Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę 4 stycznia 2023 r., o godz. 9:00 w Krakowie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56. O godz. 8:30 modlitwa różańcowa, a o godz. 11:00 obrzędy na Cmentarzu Podgórskim".

Pogrzeb Jana Pawła II - zdjęcie ilustracyjne Jak wyglądają uroczystości pogrzebowe papieży? Dwie trumny i biały welon

1 stycznia zmarł o. Kazimierz Fryzeł. Kim był?

O. Kazimierz Fryzeł urodził się 13 września 1946 r. w Łękach Górnych. Do Zgromadzenia Redemptorystów wstąpił w 1964 r., rok później złożył śluby zakonne, natomiast w 1975 roku wieczyste. Od 1966 do 1968 roku pełnił służbę wojskową jako kleryk Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Bartoszycach. Studiował też teologię pastoralną na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, a od 2008 roku mieszkał w Krakowie.

Jak informuje Zgromadzenie Redemptorystów, "przez wiele lat był wykładowcą spowiednictwa i kierownictwa duchowego m.in. w WSD Redemptorystów w Tuchowie, WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, WSD Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie, a także w Instytucie Homiletycznym w Krakowie. Był też proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie". Redemptoryści to katolickie zgromadzenie zakonne założone przez świętego Alfonsa Marię Liguoriego w 1732 roku.

Anna Karbowniczak Nowe informacje ws. śmierci Anny Karbowniczak. Nowe światło na sprawę

Więcej o: