Angelika wyjechała do pracy w Niemczech, jej telefon milczał. Sama zgłosiła się na policję

Śląska policja poszukiwała zaginionej Angeliki, która 3 grudnia 2022 roku wyjechała do pracy w Niemczech. 46-latka od tego czasu nie nawiązała żadnego kontaktu z bliskimi. Kobieta sama zgłosiła się na policję.

Jak podawano w komunikacie śląskiej policji, komenda w Pyskowicach prowadziła poszukiwania za zaginioną panią Angeliką. 46-latka nie kontaktowała się z rodziną od 3 grudnia 2022 roku, gdy wyjechała do pracy na terenie Niemiec. Docelowo kobieta miała pracować w Dusseldorfie. 

W środę 4 stycznia policja odwołała poszukiwania. Jak przekazano, kobieta sama skontaktowała się z policją - poinformowała, że jest cała i zdrowa oraz nie zagraża jej żadne niebezpieczeństwo. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginiona Angelika wyjechała do Niemiec. Nie kontaktuje się z rodziną od 3 grudnia

Mieszkanka Pyskowic od grudnia nie nawiązywała kontaktu z bliskimi, a jej telefon pozostawał wyłączony. Jak przekazywała policja, Angelika Marcinkowska ma 160 centymetrów wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma długie, czarne i faliste włosy oraz ciemne oczy

- Rodzina jest zaniepokojona. Mamy nadzieję, że kobieta zobaczy nasz komunikat i się odezwie, liczymy na szczęśliwe zakończenie - mówił wówczas w rozmowie z tvn24.pl rzecznik policji w Gliwicach Marek Słomski.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Zaginiona Karina Surmacz - zdjęcie szkolne i progresja wiekowa Karina Surmacz zaginęła w wieku 7 lat. Mogła widzieć zabójstwo matki

**********

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Wypadek Jaguara w woj. lubuskim Jaguar uderzył w drzewo i spłonął. Jedną osobę wyrzuciło z samochodu

Więcej o: