Wejherowo. Śmierć rocznej dziewczynki. Ojciec dziecka z zarzutem zabójstwa

Zarzut zabójstwa rocznej dziewczynki z Wejherowa usłyszał jej ojciec. Mężczyzna, a wraz z nim jego żona, odpowiedzą też za znęcanie się nad dzieckiem. Podejrzany nie przyznał się do zabójstwa. Do sądu został już skierowany wniosek o tymczasowy areszt.
Zobacz wideo

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawrzyniuk przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zarzuty obojgu rodzicom dziecka

- Prokurator zarzucił kobiecie znęcanie się nad dzieckiem nieporadnym z uwagi na wiek - przekazała Wawrzyniuk. Rzecznik prokuratury w Gdańsku dodała, że matka dziecka miała ułatwić ojcu popełnienie czynu zabronionego.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Wbrew prawnemu obowiązkowi zagwarantowania opieki i bezpieczeństwa zaniechała działania i nie podejmowała żadnych reakcji chroniących dziecko, dopuszczając do fizycznego znęcania się nad nim przez mężczyznę" - informuje Polską Agencję Prasową prokuratura w Gdańsku.

Śmierć rocznej dziewczynki. Ojciec dziecka z zarzutem zabójstwa

Ojcu rocznego dziecka prokurator zarzucił popełnienie dwóch czynów - zabójstwa dziecka oraz fizycznego znęcania się nad nim. Podczas przesłuchania rodzice przyznali się do znęcania się nad dzieckiem. 41-latek nie przyznał się do zabójstwa.

Prokurator zdecydował o skierowaniu do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie. Rodzicom zmarłej dziewczynki grozi nawet dożywocie.

Wejherowo. Nie żyje roczna dziewczynka

Przypomnijmy, w niedzielę, 1 stycznia ratownicy medyczni w jednym z mieszkań w Wejherowie znaleźli ciało dziecka. Jak informowało RMF FM, zatrzymano wówczas rodziców dziewczynki, a także ich sąsiada. Mężczyźni byli pijani. 

Więcej o: