Białystok. Antyszczepionkowcy wydali "wyrok" na Truskolaskiego. Staną przed sądem

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, które kierowały groźby m.in. wobec prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Chodzi o wydarzenia ze stycznia ubiegłego roku, kiedy to antyszczepionkowcy nawoływali do wykonania pseudowyroku śmierci.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Grajewie. Jak podaje Radio Białystok, oskarżeni to Marzanna G. i Robert P., antyszczepionkowi działacze, którzy powołali "Podlaski Trybunał Sprawiedliwości".

- W jego imieniu wydawali wyroki, m.in. "na twórców i wykonawców reżimu sanitarnego, w czasie pandemii koronawirusa" - mówi w rozmowie z Radiem Białystok zastępczyni Prokuratora Okręgowego w Łomży Anna Zejer. "Wyroki" były publikowane w mediach społecznościowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Pseudowyroki dotyczyły m.in. konfiskaty mienia, zakazu pełnienia funkcji publicznych i dożywotniego pozbawienia praw publicznych.

Zobacz wideo Karnowski o Gowinie: Dokonał honorowego wyjścia. To przykład godny pochwały w polityce

Białystok. Jest akt oskarżenia wobec antyszczepionkowców

Marzanna G. i Robert P. usłyszeli łącznie 31 zarzutów. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", pokrzywdzonych jest łącznie ok. 50 osób, w tym m.in. marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz czy marszałek podlaski Artur Kosicki.

Jeden z zarzutów dotyczy wydarzeń z 15 stycznia ubiegłego roku. Podczas organizowanej w mieście antyszczepionkowej demonstracji kobieta i mężczyzna nawoływali do udania się pod dom prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i, jak relacjonuje prokuratura, "wykonania pseudowyroku zawierającego karę śmierci".

Marzannie G. i Robertowi P. grozi kara do trzech lat więzienia.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: