11-letnia Jagoda odnaleziona. Policjanci zatrzymali ją w centrum Krakowa

Policja zakończyła poszukiwania 11-letniej Jagody, która wyszła z domu w Poroninie w sylwestrową noc i przestała kontaktować się z rodziną. We wtorek została odnaleziona w centrum Krakowa przez policjantów.

[AKTUALIZACJA] "Zaginiona 11-letnia Jagoda z Poronina została odnaleziona tuż przed południem przez krakowskich i tatrzańskich policjantów w centrum Krakowa. W tej chwili policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zaginięcia Jagody. Na obecnym etapie ustaleń to jedyne informacje, jakie możemy teraz przekazać" - poinformował asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem

11-letnia Jagoda zaginęła w noc sylwestrową. Około 5 rano dziewczynka wyszła ze swojego domu w Poroninie (woj. małopolskie). 11-latka ubrana była w ciemne spodnie, czarną kurtkę, ciemne buty sportowe z elementami odblaskowymi i jasną bluzę z kapturem - najpewniej w kolorze beżowym lub kremowym. Miała przy sobie plecak marki adidas w kolorach kremowym i szarym. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginiona 11-letnia Jagoda. Kamery monitoringu zarejestrowały dziewczynkę na dworcu kolejowym w Krakowie

Jak się okazuje, w niedzielę (1 stycznia) około godziny 9 kamery monitoringu zarejestrowały zaginioną Jagodę na stacji PKP w Krakowie. - Okoliczności wskazują na to, że dziewczynka uciekła z domu - przekazał w poniedziałek 2 stycznia rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

- Staramy się zebrać jak najwięcej informacji, stąd nasz apel: ktokolwiek widział Jagodę w Krakowie, być może spotkał ją w sklepie, McDonaldzie, w tramwaju, w autobusie komunikacji miejskiej, na klatce schodowej - bardzo prosimy o kontakt z policją. Wszelkie informacje są dla nas niezwykle ważne - powiedział na konferencji prasowej rzecznik policji w Zakopanem. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zatoka sztuki Pomagał ofiarom "Krystka", które widziały kłótnię Iwony Wieczorek. Nie żyje

Policja ma nadzieję, że dzięki informacjom od mieszkańców Krakowa i okolic uda się zawęzić krąg poszukiwań 11-latki. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Jagoda podróżowała sama. - Dostajemy wiele telefonów, odczytujemy wiele komentarzy w mediach społecznościowych. Wszystkie te informacje są przez nas weryfikowane - dodał rzecznik. 

Osoby, które mają informacje o miejscu pobytu Jagody, proszone są o kontakt z zakopiańską policją pod numerem tel. 478 347 400 lub numerem alarmowym 112.

Jadwiga Kowalczyk jest jedyną kobietą i najmłodszą ofiarą, która zginęła podczas Grudnia'70 w Szczecinie. Pocisk trafił 16-letnią Jadzię. "Mózg zakopaliśmy w ogródku". Grudzień '70

Więcej o: