Pożar Tesli na parkingu w Piotrkowie Trybunalskim. Strażacy walczyli z ogniem prawie pięć godzin

Na parkingu w Piotrkowie Trybunalskim płonęła Tesla. Strażacy gasili pożar prawie pięć godzin. Jak zaznacza portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl, to pierwszy pożar samochodu elektrycznego w tym mieście.
Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Samochód zapalił się we wtorek 27 grudnia ok. godz. 13 w strefie płatnego parkowania przy ul. Toruńskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

Płonęła Tesla w Piotrkowie Trybunalskim. "Taki pożar jest ciężki do ugaszenia"

Jak informował w rozmowie z portalem piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl, Wojciech Pawlikowski z PSP w Piotrkowie Trybunalskim pożar rozpoczął się w ogniwach elektrycznych pojazdu.

- Taki pożar jest ciężki do ugaszenia, bo reakcja, która zachodzi w uszkodzonych ogniwach elektrycznych, cały czas podtrzymuje proces spalania. Udało nam się obniżyć temperaturę palących się ogniw - przekazał rzecznik prasowy PSP w Piotrkowie.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wojciech Pawlikowski przekazał, że z powodu znacznego zadymienia trzeba było wstrzymać ruch przy ul. Wojska Polskiego. Akcja gaszenia samochodu trwała prawie pięć godzin.

Jak poinformowały służby, w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. Po pożarze Tesla nadaje się jedynie do utylizacji. To pierwszy pożar samochodu elektrycznego w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej o: