Klenica. Zabetonowane zwłoki 66-latki. Sąsiedzi o zatrzymanym: Danka wychowała szóstkę jego dzieci

W Klenicy, gdzie odkryto zabetonowane zwłoki 66-letniej kobiety, policja zatrzymała już syna i wnuczka zmarłej. Historią pani Danuty G. wstrząśnięci są jej sąsiedzi. Z ich relacji wynika, że 49-letni syn Dominik G., znęcał się nad matką od lat. - Do ich domu przyjeżdżała policja - mówią sąsiedzi w rozmowie z "Faktem".

W środę (28 grudnia) media obiegła wstrząsająca informacja - na terenie jednej posesji we wsi Klenica w województwie lubuskim odnaleziono zwłoki 66-letniej kobiety. Ciało zmarłej, jak podawało nieoficjalnie RMF FM, zostało ukryte pod betonową podłogą w pomieszczeniu gospodarczym. O morderstwie miała powiadomić służby wnuczka Danuty G.

Zdjęcie ilustracyjne. Klenica. Śmierć 66-latki. Nieoficjalnie: Ciało znaleziono pod podłogą

Zbrodnia w Klenicy. Dominikowi G. i Marcinowi G. przedstawiono zarzut zabójstwa matki i babci

W sprawie zatrzymano dwie osoby - syna zmarłej, 49-letniego Dominika G. oraz wnuczka zmarłej, 25-letniego Marcina G. Nieoficjalnie wiadomo, że 49-latek przyznał się do uduszenia matki w drugi dzień świąt (26 grudnia). Jego syn miał mu pomóc ukryć zwłoki. Obaj usłyszeli zarzut zabójstwa.

- W czwartek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, na piątek zaplanowano czynności z udziałem prokuratora - przekazała rzeczniczka zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej, prokurator Ewa Antonowicz.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

Klenica. Zabójstwo 66-letniej Danuty. Sąsiedzi wstrząśnięci tragedią

Do mieszkańców Klenicy i sąsiadów zabitej kobiety dotarli dziennikarze "Faktu". O zmarłej 66-latce zgodnie mówią, że była miłą i spokojną osobą. - Wychowała Dominikowi szóstkę dzieci, dzięki temu mógł pracować za granicą. Tyle dla niego zrobiła! - mówi jedna z rozmówczyń.

Mieszkańcy nie mają jednak dobrego zdania o 49-letnim Dominiku G. Z ich relacji wynika, że był skonfliktowany z wieloma osobami. Miał też znęcać się nad matką, i to od lat. - Nawet przed świętami dotkliwie pobił Danutę. Nie ukrywamy, że do domu przyjeżdżała policja - mówią sąsiedzi.

Według osób, które znały 66-latkę, konflikt w rodzinie zaczął się nasilać, gdy Danuta przepisała synowi dom. - Wtedy się zaczęło. Chcieli się jej pozbyć, wszczynali awantury i na koniec zabili - mówi jedna z sąsiadek ofiary. W chwili tragedii w domu nie było żony Dominika G. Kobieta przebywa w szpitalu.

Zakończono poszukiwania zaginionego 29-latka Maciej wyszedł bez butów w Wigilię. Policja zakończyła poszukiwania

Więcej o: