Tarnów. 19-latek bez uprawnień woził pasażerów autobusem. Pozwolił mu na to kierowca miejskiej spółki

19-latek bez uprawnień woził pasażerów miejskim autobusem po Tarnowie. Pozwolił mu na to starszy zawodowy kierowca MPK Tarnów. Jak podaje policja, teraz obaj mają problemy, 52-latkowi grożą nawet dwa lata więzienia.

Jak podała w czwartek (29 grudnia) Komenda Miejska Policji w Tarnowie (woj. małopolskie), obu mężczyznom właśnie zostały postawione zarzuty w sprawie zdarzenia, do którego doszło jeszcze w maju bieżącego roku. O tym, że za kierownicą jednego z miejskich autobusów siedzi młody chłopak, który prawdopodobnie nie jest zatrudniony w tarnowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym jako kierowca, dyspozytora poinformowali pasażerowie oraz inni kierowcy. Przedsiębiorca szybko zweryfikował te informacje.

Zobacz wideo Autobus pełen pasażerów jechał bez jednej opony. Kierowca był zdziwiony powodem policyjnej kontroli

Tarnów. Kierowca autobusu pozwolił jeździć pojazdem 19-latkowi bez uprawnień

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerach zainstalowanych w autobusach. Okazało się, że 52-letni kierowca udostępnił kierownicę autobusu 19-letniemu mężczyźnie, który w uniformie kierowcy-przedsiębiorcy rozwoził na krótkich odcinkach pasażerów. Młody mężczyzna nie był jednak zatrudniony jako kierowca w spółce. Co więcej, kolejne weryfikacje wskazały, że nie posiadał on także uprawnień do prowadzenia autobusów. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrocław. 'J**** PiS' na autobusie zamiast numeru linii. Przewoźnik zapowiada karę dla kierowcy (zdjęcie ilustracyjne)"J**** PiS" na autobusie zamiast numeru linii. Będzie kara dla kierowcy

19-latek bez uprawnień woził pasażerów autobusem po Tarnowie

O sprawie powiadomiona została tarnowska policja oraz prokuratura. "Zostały wszczęte dwa postępowania, jedno z naruszenia zapisu artykułu 179 Kodeksu karnego wobec zawodowego kierowcy, drugie z artykułu 94 Kodeksu wykroczeń wobec 19-latka. Młody kierowca wszak posiadał prawo jazdy, ale jedynie kategorii B, czyli do kierowania pojazdami osobowymi" - podaje policja. 

Jak czytamy, starszy z mężczyzn stracił pracę, grozi mu do dwóch lat więzienia, a także grzywna w wysokości 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 19-latek odpowie natomiast przed sądem wykroczeniowym. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny od 1,5 tys. do 30 tys. zł oraz utrata prawa jazdy.

Tramwaj / zdjęcie ilustracyjneKatowice. 25-latek powiedział, dlaczego uprowadził tramwaj

Więcej o: