Lubuskie. Karambol na autostradzie A2. Osiem samochodów rozbitych, są ranni

Siedem osób zostało rannych w wyniku wypadku na autostradzie A2. Na wysokości miejscowości Lubrza (woj. lubuskie) doszło do karambolu, w którym wzięło udział osiem samochodów. Dwa z nich spadły z przewożącej je lawety.

Do wypadku doszło w czwartek po godz. 21. na autostradzie A2 w rejonie miejscowości Lubrza, w powiecie świebodzińskim.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, doszło do karambolu na pasie w stronę Poznania. Rozbitych zostało łącznie osiem samochodów: sześć będących w ruchu i dwa, które były ładunkiem i spadły z lawety. "Trwa ustalanie okoliczności wypadku oraz czynności zmierzające do usunięcia jego skutków" - informowała policja ze Świebodzina.

Lubuskie. Bus uderzył w lawetę, która przewoziła dwa pojazdy

"Gazeta Lubuska" przekazała, że karambol prawdopodobnie zaczął się od busa, który zderzył się z lawetą, na której przewożone były dwa inne pojazdy.

"Uderzenie było na tyle mocne, że jeden z pojazdów z lawety spadł na pas ruchu w stronę Poznania, a drugi na przeciwległy pas ruchu - w stronę Świecka. W samochód, który spadł na pas w stronę Świecka, uderzył inny pojazd, a kolejny najechał na rozrzucone na autostradzie części. Kolejne pojazdy uderzyły w samochód, który spadł z lawety na autostradę w stronę Poznania" - relacjonował dziennik.

Zobacz wideo

Karambol na autostradzie A2. Siedem osób trafiło do szpitala

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło siedem osób. "Gazeta Lubuska" informowała, że stan części z nich określany jest jako ciężki.

Autostrada A2 w obu kierunkach była zablokowana. Ruch w kierunku granicy z Niemcy otwarto przed godz. 3 w nocy, o 4.30 wznowiono przejazd w stronę Poznania.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: