Jak podaje "Fakt", w czwartek 29 grudnia policjanci i strażacy kontynuowali poszukiwania zaginionego Macieja, mieszkańca Bałdowa w gminie Tczew w województwie pomorskim. W pewnym momencie natrafili na ciało 29-latka.
- Dzisiaj (29 grudnia - red.) o godzinie 10:00 policjanci wraz ze strażakami znaleźli w kanale melioracyjnym zwłoki najprawdopodobniej zaginionego Macieja. Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze wykonali oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia - przekazała "Faktowi" st. post. Katarzyna Ożóg z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.
Policja na razie nie podaje dokładniejszych informacji na temat sprawy. Okoliczności śmierci mężczyzny będą badane przez policję pod nadzorem prokuratury.
Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.
29-letni Maciej wyszedł z domu w Bałdowie o godzinie 23:50 w Wigilię 24 grudnia. Mężczyzna nagle opuścił swoje miejsce pobytu - pomimo chłodu nie założył butów ani kurtki. Nie zabrał też telefonu ani żadnych dokumentów. Jedyna rzecz, jaką wziął ze sobą, to laptop.
***********
Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?
Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.
Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.