Jaka będzie pogoda na sylwestra? "Gorąca fala" zbliża się do Europy

Jaka będzie pogoda w sylwestra? W tym roku czeka nas niewiarygodnie ciepła końcówka i rozpoczęcie nowego roku. Na termometrach będzie nawet 17 stopni Celsjusza, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem, jak na tę porę roku. Co z opadami?

Według najnowszej prognozy pogody opublikowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbliższe dni zapowiadają się bardzo ciepło. Jak wskazują synoptycy, temperatura maksymalna na południowym zachodzie kraju wyniesie do 15-16 stopni Celsjusza, a gdzieniegdzie nawet do 17. 

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Jaka będzie pogoda w sylwestra? Pochmurno, ale ciepło 

Według IMGW w sobotę Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego niżu z układem frontów atmosferycznych. Pogoda na 31 grudnia (sylwester) zapowiada się więc pochmurno, może popadać też deszcz. 

Jeśli chodzi o temperaturę powietrza, do kraju napływać będą ciepłe masy powietrza. W związku z tym w najcieplejszym momencie dnia będzie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15-17 stopni na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i silny wiatr, który momentami rozpędzi się do 65 kilometrów na godzinę, z kolei nad morzem nawet do 75 km/h. 

Buffalo w stanie Nowy Jork 26 grudnia 2022 r.USA sparaliżowane przez śnieg. "Taka śnieżyca jeszcze się nie zdarzyła"

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na nietypowe temperatury m.in. w naszej części globu zwrócili uwagę autorzy profilu Extreme Temperatures Around The World na Twitterze. "Jeśli myślicie, że w kwestii ponadnormowego ciepła w Europie widzieliście już wszystko, to się mylicie. Do końca roku spodziewamy się rekordowych temperatur w Europie Środkowej. W niektórych regionach Bawarii będzie nawet 20 stopni na plusie" - czytamy w jednym ze wpisów. 

Duża zmiana szykuje się również w Stanach Zjednoczonych, gdzie po bardzo trudnym zimowym epizodzie zima praktycznie zniknie ze wschodniej części kontynentu w pierwszym tygodniu stycznia. 

Episkopat podsumowuje rok i ubolewa nad pustoszejącymi kościołamiEpiskopat podsumowuje rok i ubolewa nad pustoszejącymi kościołami

Pogoda. W sylwestra ciepło, a co z Nowym Rokiem?

Zgodnie z prognozą IMGW pierwsze dwa dni nowego roku zapowiadają się dość pogodnie, na północy będzie jednak nieco więcej chmur i popada deszcz. Temperatura wciąż bardzo wysoka jak na tę porę roku - bo od 9 do 16 stopni Celsjusza. Wiatr powieje z prędkością do 65, miejscami nawet do 75 kilometrów na godzinę. 

Więcej o: