Agata Gałuszka-Górska nie żyje. Była żoną posła PiS i wiceszefową prokuratury. Ziobro: Tak nagle

Agata Gałuszka-Górska nie żyje. Od 2016 roku była zastępczynią prokuratora krajowego. Miała 49 lat. "Odeszłaś tak nagle, za wcześnie, za szybko... Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci" - pisze Zbigniew Ziobro.

Agata Gałuszka-Górska zmarła w środę (28 grudnia). O jej śmierci poinformowała na oficjalnej stronie internetowej Prokuratura Krajowa. Kobieta pracowała w prokuraturze od kwietnia 1999 r. Od marca 2016 r. pełniła funkcję zastępczyni prokuratora krajowego. Trzy lata później została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Była żoną Artura Górskiego, polityka i posła PiS.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ćwiąkalski o zmianach w kodeksie karnym: Prezydent może liczył, że Solidarna Polska odpuści w sprawie KPO

Agata Gałuszka-Górska nie żyje. Miała 49 lat

Kierownictwo Prokuratury Krajowej w wydanym komunikacie złożyło wyrazy współczucia dla syna i całej rodziny Agaty Gałuszki-Górskiej. 

"Pani Prokurator była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Panią Prokurator cechowała niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego. Posiadała także wyjątkowe zdolności organizowania pracy w kierowanych przez nią komórkach organizacyjnych. Jej droga zawodowa, sposób wykonywania obowiązków i stosunek do współpracowników stanowiły wzorzec postępowania dla innych prokuratorów" - czytamy.

Małgorzata Bednarek podczas pierwszego posiedzenia podporządkowanej politykom Izby Dyscyplinarnej SN. Warszawa, 10 kwietnia 2019 Z Izby Dyscyplinarnej do Izby Karnej. Zaufana Ziobry nadal będzie orzekać w SN

Zbigniew Ziobro: Tak nagle, za wcześnie, za szybko... 

Zmarłą Agatę Gałuszkę-Górską pożegnał także prokurator generalny Zbigniew Ziobro. "Z ogromnym bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Agaty Gałuszki-Górskiej, zastępcy Prokuratora Krajowego. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym prokuratorem. Odeszłaś tak nagle, za wcześnie, za szybko... Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci. Spoczywaj w Pokoju" - czytamy we wpisie lidera Solidarnej Polski, który udostępnił na Twitterze.

Premier rządu PiS Mateusz Morawiecki i 'jego' minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas podpisania umowy koalicyjnej w kwaterze głównej PiS. Warszawa, ul. Nowogrodzka, 26 września 2020 r. Niemieckie media: "Kaczyński musi doprowadzić do dwóch kompromisów"

Więcej o: