Kraśnik. 41-latek strzelał do ludzi z wiatrówki i łuku. Jest nagranie z akcji kontrterrorystów [WIDEO]

Policja z Kraśnika opublikowała nagranie z wtorkowej akcji, podczas której zatrzymano 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna zabarykadował się w domu, skąd strzelał do ludzi z wiatrówki i z łuku. Przewieziono go do szpitala neuropsychiatrycznego.

Niebezpieczne zachowanie 41-latka zgłosili policjantom sąsiedzi mężczyzny. Poinformowali kraśnicką komendę, że mieszkaniec miasta oddaje strzały z przedmiotu przypominającego broń palną i wyrzuca różne rzeczy przez okno.

Mężczyzna strzelał z wiatrówki i łuku. Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Celował również w ludzi.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku.

Zobacz wideo Kraśnik. Kontrterroryści zatrzymali 41-latka

Akcja kontrterrorystów w Kraśniku. 41-latek strzelał do ludzi z wiatrówki i łuku

Na miejsce wysłano kontrterrorystów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do szpitala neuropsychiatrycznego.

"Mundurowi podczas przeszukania jego domu ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej (rewolwery i karabinek), noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwsko-sportowej, a także pojemniki ze śrutami" - wyliczają funkcjonariusze.

Policja Kraśnik. Mężczyzna strzelał w samochody i mierzył do policjantów

Więcej o: