Jerzy Stuhr stanie przed sądem. Media: Prokuratura skierowała akt oskarżenia

RMF FM donosi, że prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Stuhrowi. Sprawa dotyczy prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

RMF FM podaje, że Jerzy Stuhr w czasie przesłuchania w prokuraturze przyznał się do winy i wyraził skruchę. Miał stwierdzić, że wypił kilka lampek wina, a następnie pojechał samochodem na spotkanie. Miał nie zauważyć, że zahaczył autem o motocyklistę.

Jest akt oskarżenia ws. Jerzego Stuhra

Aktor - jak podają dziennikarze - chciał dobrowolnie poddać się karze, ale nie zgodzili się na to śledczy. 

Do zdarzenia z udziałem Jerzego Stuhra doszło 17 października na Alei Mickiewicza w Krakowie. Aktor, jadąc samochodem wraz z żoną, miał zahaczyć swoim autem o ramię motocyklisty. Kierowca jednośladu, który po zdarzeniu przewrócił się, miał potem ścigać samochód, który go potrącił, a następnie zajechać drogę aktorowi.

Przejście w Merdare Kosowo zamknęło przejście w Merdare. Wcześniej zostało zablokowane

Stuhr został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi mu grzywna lub do 2 lat więzienia. Odebrano mu prawo jazdy. RMF FM podaje, że prokuratura wyłączyła ze sprawy wątek ewentualnej kolizji. Ma ją zbadać policja

Jerzy Stuhr: "Żałuję i przepraszam"

Jerzy Stuhr wydał oświadczenie za pośrednictwem Facebooka swojego syna. "Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji" - napisał.

Jerzy Stuhr Biegli sprawdzają stan zdrowia motocyklisty potrąconego przez J. Stuhra

Więcej o: