Lubelskie. Wypadek ukraińskiego autokaru z ponad 40 pasażerami. Wśród rannych są dzieci

Do poważnego wypadku drogowego doszło w Fajsławicach na Lubelszczyźnie na drodze krajowej numer 17. Z nieustalonych przyczyn autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Cztery osoby trafiły do szpitala.

O okolicznościach wypadku mówił w Polskim Radiu Kierowców Rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, starszy kapitan Kamil Bereza. Autokarem jechały 42 osoby, głównie kobiety i dzieci.

Zobacz wideo Wypadek w Fajsławicach. Autobus pasażerski zjechał do rowu

Wypadek autokaru. Kierowca był trzeźwy

Cztery osoby z lekkimi obrażeniami zostało zabranych do szpitala w Krasnymstawie. Resztę podróżnych ulokowano w szkole we wsi Boniewo.

"Jest to kobieta, a także trójka dzieci. Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do remizy OSP w Boniewie. Tam oczekują na podstawienie drugiego autokaru, którym będą mogli kontynuować podróż" - informuje portal lublin112.

Droga numer 17 jest w miejscu wypadku zablokowana w obydwu kierunkach, policjanci uruchomili ruch wahadłowy.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autokaru był trzeźwy. Na miejscu nadal pracują służby ratownicze i policjanci, utrudnienia dla kierowców mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Więcej o: