Lubelskie. Tragiczny wypadek podczas wymiany koła. Kierowca przygnieciony przez autokar

55-letni mężczyzna został przygnieciony przez autokar podczas wymiany uszkodzonego koła. Niestety kierowca zmarł na miejscu. Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Moszczanka (woj. lubelskie).

W niedzielę 25 grudnia lubelscy policjanci zostali powiadomieniu o zdarzeniu, do którego miało dojść na poboczu drogi krajowej numer 48 w Moszczance (w. lubelskie). Z treści zgłoszenia wynikało, że kierowca autokaru został przygnieciony przez pojazd podczas próby wymiany koła.

Lubelskie. Tragiczny wypadek podczas wymiany koła. Kierowca zmarł na miejscu

Z ustaleń policji  wynika, że w autokarze marki VDL BOVA relacji Gdynia-Zaporoże jadącym drogą S17 doszło do uszkodzenia jednego z kół. Kierujący pojazdem 55-latek zjechał na drogę krajową 48 i zaparkował na poboczu drogi.

Następnie podjął się naprawy uszkodzonego koła. Jak wstępnie ustalono ustawienie podnośnika na miękkim podłożu spowodowało jego przesunięcie i mężczyzna został przygnieciony przez pojazd.

- czytamy w opublikowanym komunikacie.

Jak podkreślają funkcjonariusze, pomimo udzielania natychmiastowej pomocy medycznej nie udało się uratować życia mężczyzny. Jednocześnie, decyzją prokuratora ciało zmarłego zabezpieczono w celu wykonania sekcji zwłok. 

Autokarem podróżowało również 45 pasażerów, którym nic się nie stało. 

Sprawą wypadku zajmują się obecnie śledczy, którzy będą wyjaśniać wszelkie okoliczności zdarzenia.

Więcej o: