Emilian Kamiński nie żyje. Kondolencje od prezydenta i premiera. "Artysta szanujący widzów"

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki żegnają zmarłego dziś aktora, reżysera i społecznika Emiliana Kamińskiego, założyciela i dyrektora stołecznego Teatru Kamienica. "Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju"- podkreślił premier.
Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Emiliana Kamińskiego. Aktor i reżyser, twórca warszawskiego Teatru Kamienica, w stanie wojennym jeden ze współtwórców Teatru Domowego. Ale przede wszystkim Człowiek życzliwy ludziom, Artysta szanujący widzów, uparty Twórca-Wizjoner. RIP

- napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Zobacz wideo Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Do kondolencji dołączyli się również premier Mateusz Morawiecki oraz minister kultury Piotr Gliński.

Zmarł Emilian Kamiński, wspaniały aktor filmowy i teatralny, reżyser, człowiek-instytucja polskiego teatru. Trudno wymienić wszystkiego jego aktywności i sukcesy, ale kolejne pokolenia Polaków zapamiętają jego wspaniałe kreacje aktorskie, jego wielki patriotyzm i po prostu przyzwoitość. W czasach stanu wojennego współtworzył Teatr Domowy, później występował na największych polskich scenach, a w ostatnich latach rozwijał swój Teatr Kamienica. Trudno sobie wyobrazić warszawski i polski teatr bez Niego

- napisał premier na Facebooku.

Szef rządu przypomniał, że Emilian Kamiński kilka dni temu został odznaczony przez ministra Piotra Glińskiego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej oraz osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury.

"Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju"- napisał premier na Facebooku.

Odszedł Emilian Kamiński, wybitny aktor, reżyser, twórca Teatru Kamienica. Niezwykle lubiany przez publiczność. W stanie wojennym współtworzył Teatr Domowy. Prawdziwy pasjonat i profesjonalista polskiej kultury. Cześć Jego Pamięci!

- napisał z kolei w mediach społecznościowych minister Piotr Gliński.

Emilian Kamiński nie żyje. Aktor i reżyser miał 70 lat

Emilian Kamiński zmarł w poniedziałek w godzinach porannych. Aktor oraz reżyser teatralny, filmowy, musicalowy i dubbingowy, wokalista i pisarz, założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica miał 70 lat.

Informację o śmierci Emiliana Kamińskiego opublikowano na stronie internetowej Teatru Kamienica. "Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie" - czytamy.

Więcej o: