Pożar ciężarówek w Drogobyczy koło Lublińca. Cztery samochody spłonęły doszczętnie

Na parkingu firmy transportowej w Drogobyczy (woj. śląskie) doszło do pożaru ciężarówek. Cztery samochody zostały całkowicie zniszczone, dwa zaś są poważnie uszkodzone. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia.

"W miejscowości Drogobycza doszło do pożaru kilku samochodów ciężarowych na terenie jednej z firm. Na miejscu działania prowadzi 12 zastępów straży pożarnej, w tym grupa operacyjna z KP PSP Lubliniec wraz z Komendantem Powiatowym st. bryg. Januszem Bulą" - informowała w niedzielę po południu Komenda Powiatowa PSP w Lublińcu.

Zobacz wideo Para Prezydencka złożyła życzenia świąteczne. "Mijający rok znów nie należał do łatwych"

Śląsk. Pożar ciężarówek niedaleko Lublińca

Zgłoszenie dotyczące pożar na parkingu firmy transportowej wpłynęło do strażaków o godz. 16.46. Jak podaje "Dziennik Zachodni", na miejsce przyjechało dziesięć zastępów Straży Pożarnej. 

Wojna w Ukrainie Rosyjscy oficerowie zbombardowani podczas narady. Dziesiątki rannych

- W momencie wybuchu pożaru na parkingu znajdowało się osiem samochodów ciężarowych. Cztery z nich zostały całkowicie zniszczone w pożarze, dwa na wskutek ognia zostały poważnie uszkodzone, jeden został odciągnięty na bok nim ogień zdążył wyrządzić poważniejsze szkody, ostatnią ciężarówką udało się wyjechać z miejsca pożaru nim przeniósł się na nią ogień. Na wskutek pożaru nie ucierpiała żadna osoba - przekazał dziennikowi młodszy brygadier Wojciech Kwapień, rzecznik prasowy państwowej straży pożarnej w Lublińcu.

Więcej o: