Mysłowice. Akcja ratunkowa LPR. Helikopter zawisł nad wozem strażackim, lekarz zszedł na dach [WIDEO]

W mediach pojawiło się nagranie z brawurowej akcji ratunkowej Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter brał udział w pomocy poszkodowanym mężczyznom, którzy spadli z rusztowania podczas prac remontowych pod wiaduktem w Mysłowicach.

W środę 21 grudnia doszło do wypadku podczas prac remontowych prowadzonych pod wiaduktem autostrady A4 przy ulicy Kolejowej w Mysłowicach (województwo śląskie). W mediach pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej służb.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Mysłowice. Tragiczny wypadek podczas remontu wiaduktu na autostradzie A4

Jak podaje portal myslowice.naszemiasto.pl, do zdarzenia doszło koło godziny 13. Podczas prowadzonych prac zerwał się jeden z elementów rusztowania, a dwóch mężczyzn spadło z dużej wysokości. 67-latka nie udało się uratować i pomimo reanimacji zmarł na miejscu. 55-latek został natomiast przetransportowany w ciężkim stanie helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ochojcu. 

"Na miejscu zdarzenia działania prowadził zespół ratownictwa medycznego, policja, straż pożarna oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy pomagali ratownikom w reanimacji jednego z poszkodowanych. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych" - napisał na Facebooku radny Mysłowic Adrian Panasiuk, publikując krótkie wideo z akcji ratunkowej. Przyczyny zdarzenia ustalać będzie policja pod nadzorem prokuratury, a także Państwowa Inspekcja Pracy. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Śląsk. Helikopter zawisł nad wozem strażackim. Brawurowa akcja ratunkowa pogotowia

W mediach opublikowane zostało także wyraźniejsze nagranie z akcji ratunkowej, na którym dokładnie widać działania służb. Helikopter LPR zawisł nad wozem strażackim - w tym czasie lekarz pogotowia zszedł na dach wozu, by udzielić pomocy jednemu z rannych mężczyzn. 

 
Więcej o: