Wolsztyn. 13-latka w ciąży, ojcem ma być dwudziestokilkuletni mężczyzna. Rusza śledztwo

Prokuratura z Wolsztyna prowadzi śledztwo w sprawie zajścia w ciążę 13-letniej dziewczynki. Najprawdopodobniej ojcem jej dziecka jest dwudziestokilkuletni mężczyzna. Za obcowanie płciowe z małoletnią grozi mu więzienie.

Jak podaje portal wolsztyn112.info, 13-letnia dziewczynka, która mieszka niedaleko Wolsztyna w województwie wielkopolskim i jest uczennicą szkoły podstawowej, za kilka miesięcy ma urodzić dziecko. Z nieoficjalnych ustaleń lokalnych dziennikarzy wynika, że ojcem dziecka 13-latki jest dwudziestokilkuletni mężczyzna. 

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Wielkopolska. 13-letnia dziewczynka w ciąży. Sprawą zajmuje się prokuratura

W sprawie tej postępowanie prowadzi już Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie. Ze względu na dobro niepełnoletniej dziewczynki śledczy nie chcą podawać szczegółowych informacji na temat dziewczynki, by chronić jej tożsamość. 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Wawrzyniak potwierdził w piątek 23 grudnia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że służby prowadzą postępowanie w takiej sprawie. - Proszę zrozumieć, to mała miejscowość. Ze względu na dobro 13-latki nie będziemy podawać żadnych szczegółów. Natomiast wyjaśniamy wszystkie okoliczności w tej sprawie - przekazał prokurator Wawrzyniak. - Prokuratura nie ujawnia okoliczności zdarzenia, ustaleń faktycznych w tej sprawie i planowanych czynności - podkreślił dalej rzecznik.

serduszko WOŚP - zdjęcie ilustracyjneKatecheta obrażał WOŚP na lekcji? Reakcja uczniów rozzłościła katechetę

Zgodnie z Kodeksem karnym, za obcowanie płciowe z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia, grozi kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności. "Śledczy muszą też ustalić, czy dziewczynka współżyła dobrowolnie, czy do seksu została zmuszona" - czytamy w "Wyborczej".

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Para prezydencka składa życzeniaPara prezydencka złożyła życzenia. "Pokoju na świecie i u naszych granic"

**********

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>> 

Więcej o: