Pogoda. Święta ciepłe i deszczowe w całym kraju. Tylko w górach śnieg i zamiecie

Wigilia będzie deszczowa i ciepła niemal w całym kraju. Na śnieg można liczyć jedynie w Tatrach i Polsce północno-wschodniej. Drogowcy zapewniają, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

W Wigilię na przeważającym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu. Termometry wskażą od 1 stopnia Celsjusza w Polsce północno-wschodniej, przez 4-6 w centrum do 10 na Dolnym Śląsku. Również Boże Narodzenie będzie pochmurne i deszczowe - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Będzie ciepło - w całym kraju termometry pokażą dodatnie wartości. Synoptyk IMGW Michał Kowalczuk powiedział, że opady śniegu możliwe są jedynie w górach i Polsce północno-wschodniej. Podkreślił, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą jednak przebiegać pod znakiem opadów deszczu, a miejscami deszczu ze śniegiem.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Boże Narodzenie przejaśnienia możliwe w Polsce południowej i południowo-zachodniej. W drugi dzień świąt do Polski wkroczy kolejny front z opadami deszczu. Zrobi się jeszcze cieplej - termometry będą wskazywać od 6 do 11 stopni Celsjusza.

W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie do 10 centymetrów. W górach porywy wiatru mogą osiągać około lub ponad 100 kilometrów na godzinę, powodując zawieje i zmiecie śnieżne.

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w miejscach, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. Lokalna śliskość występuje na odcinkach dróg krajowych numer 65, 16, 59 i 53 w województwie warmińsko-mazurskim, opady deszczu i mżawka występują na obszarze całego kraju.

GDDKiA zwraca też uwagę na mgłę, która występuje w dziewięciu województwach: podlaskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i mazowieckim.

Więcej o: