Ostrów Wielkopolski. Działacz i trener sportowy podejrzany o pedofilię. Trafił do aresztu

Paweł R. znany trener i lokalny działacz sportowy został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem czynów pedofilskich - przekazał PAP szef Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Paweł Szymanowski. Lokalne media podają, że do organów ścigania zgłosił się jego były uczeń ze szkoły podstawowej, obecnie dorosły mężczyzna, który oskarża nauczyciela o molestowanie.

W czwartek Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące znanego trenera piłki ręcznej Pawła R. Do prokuratury zgłosił się jego były uczeń ze szkoły podstawowej, obecnie dorosły mężczyzna, który oskarża nauczyciela o molestowanie - informuje portal ostrow.naszemiasto.

- Drobiazgowe śledztwo prowadzone w tej sprawie doprowadziło do zatrzymania i przedstawienia zarzutów jednej osobie pochodzącej z lokalnego środowiska sportowego i na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - wyjaśniał w rozmowie z PAP szef Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Paweł Szymanowski.

Zobacz wideo W KILKA MINUT UZBIERAŁ 126 PUNKTÓW KARNYCH

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty

Jak dodał prokurator, podejrzany usłyszał dwa zarzuty podzielone na dwa okresy. Jeden z nich dotyczy czynów pedofilskich, czyli obcowania płciowego z małoletnim. Drugi zarzut dotyczy zdarzeń, kiedy pokrzywdzony miał ukończone 15 lat.

Strzelanina w centrum ParyżaStrzelanina w Paryżu. Są ofiary śmiertelne. To mógł być atak rasistowski

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów. Sąd Rejonowy w Ostrowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Pawła R. na trzy miesiące. Prokuratura nie wyklucza, że pokrzywdzonych może być więcej. Podejrzany pracował w wielu szkołach jako nauczyciel i trener. 

Choroba (zdjęcie ilustrujące)Grypa w Polsce. Lekarz: Mamy epidemię wyrównawczą. Dodatkowy skutek COVID-19

Więcej o: