Nowe Miasteczko. Śmiertelne potrącenie 63-latki na chodniku. Sprawcą ma być pijany 29-latek

W Nowym Miasteczku doszło do potrącenia 63-letniej kobiety. Mimo przeprowadzonej akcji ratunkowej kobiety nie udało się uratować, zginęła na miejscu. Sprawca miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

22 grudnia w Nowym Miasteczku (powiat nowosolski, woj. lubuskie) doszło do potrącenia 63-latki. Kobieta doznała bardzo ciężkich obrażeń, niestety nie udało się jej uratować. Sprawcą wypadku ma być 29-letni mężczyzna. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kable rozruchowe – czy wiesz, jak poprawnie ich używać?

Nowe Miasteczko. Pijany kierowca miał śmiertelnie potrącić kobietę

Do wypadku doszło około godz. 9:30 w Nowym Miasteczku na ulicy Kościuszki. - Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszą - przekazała mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli, w rozmowie z portalem newslubuski.pl. Gdy służby ratownicze przybyły na miejsce, ustalono, że kobieta nie wykazywała żadnych funkcji życiowych. Mimo długiej reanimacji nie udało się jej uratować. Sprawcą wypadku ma być 29-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. - Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - podała mł. asp. Sęczkowska, cytowana przez newslubuski.pl. Według wstępnych informacji 63-latka była mieszkanką Nowego Miasteczka i chciała dotrzeć do swojej mamy w odwiedziny - informuje Radio ZET.

Nowe Miasteczko. 29-latek odpowie za dwa przestępstwa

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod nadzorem prokuratora ustalają obecnie wszystkie okoliczności wypadku. Przez kilka godzin droga, na której doszło do wypadku, była zablokowana. 29-latek będzie teraz odpowiadał za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Mężczyzna prawdopodobnie spędzi najbliższe tygodnie w więzieniu.

Więcej o: