Jarosław J. przegrał w sądzie z KOD. "Celebryta TVP musi zapłacić 10 tys. zł grzywny"

Jarosław J. przegrał proces wytoczony przez KOD. "Odpowiadał za poniżenie Komitetu Obrony Demokracji i pomówienie, że KOD płaci protestującym za udział w demonstracjach oraz za nazwanie uczestników protestów KOD 'obrzydliwą hołotą'" - podaje biuro prasowe stowarzyszenia. Wyrok nie jest prawomocny.

We wtorek 20 grudnia w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście odbyła się ostatnia rozprawa wytoczona Jarosławowi J. przez Komitet Obrony Demokracji. W czwartek 22 grudnia sąd ogłosił wyrok. 

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Jarosław J. uznany za winnego pomówienia

W czwartek sąd ogłosił wyrok, w którym uznał Jarosława J. za winnego zarzucanych mu czynów. "Jarosław J. odpowiadał za poniżenie Komitetu Obrony Demokracji i pomówienie, że KOD płaci protestującym za udział w demonstracjach oraz za nazwanie uczestników protestów KOD 'obrzydliwą hołotą'" - podaje biuro prasowe stowarzyszenia. "Celebryta TVP musi zapłacić 10 tys. zł grzywny, 5 tys. zł nawiązki na PCK, zwrócić KOD-owi 1144 zł kosztów postępowania sądowego, 1020 zł na rzecz Skarbu Państwa kosztów procesu oraz opublikować informację o wyroku w Biuletynie Informacji Publicznej" - przekazało Biuro Prasowe KOD. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezes TVP Mateusz MatyszkowiczPo pijackiej awanturze zarząd TVP: Zakaz spotkań świątecznych poza firmą

Celebryta Jarosław J. został oskarżony o pomówienie

Jarosław J. został oskarżony o to, że 12 lutego 2020 roku podczas programu "Jedziemy" emitowanego na antenie stacji TVP Info pomówił stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji, jego członków oraz osoby biorące w organizowanych przez nie demonstracjach, mówiąc, że stowarzyszenie "płaci 150 złotych uczestnikom organizowanych przez siebie protestów za udział w demonstracjach, protestowanie 'w pierwszej linii', tarzanie się po ziemi, 'walenie' nogami w metalowe blachy" - czytamy w wyroku.

Zdaniem sądu w ten sposób KOD został narażony na "poniżenie i utratę zaufania społecznego" niezbędnego do realizacji swoich statutowych celów. Jarosław J.na antenie TVP Info nazwał także stowarzyszenie, jego członków i osoby biorące udział w protestach "obrzydliwą hołotą". 

Jarosław Kaczyński, Jacek KurskiKac i pretensje po wyjeździe Kurskiego do pracy w USA. Także do Glapińskiego

Więcej o: