Kalisz. Pożar w centrum miasta. Mieszkańcy wraz z psem ewakuowani przez balkon

W środku nocy, z wtorku na środę w jednej z kamienic w samym centrum Kalisza wybuchł pożar. Na miejscu pracowali strażacy, energetycy i ratownicy medyczni. Ewakuowano kilkanaście osób.

Do groźnego pożaru doszło w nocy z wtorku na środę w samym centrum Kalisza. Ewakuowanych zostało czternaście osób, kilka trafiło do szpitala. Poszkodowanym pomocy udzielili strażacy.

Kalisz. Pożar w kamienicy w centrum miasta

W nocy z wtorku na środę, w jednej z kamienic w centrum Kalisza wybuchł pożar. Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Śródmiejskiej, dyżurny straży pożarnej przyjął przed godziną trzecią nad ranem. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że pali się mieszkanie na trzecim piętrze. Z wybitego okna wydobywał się czarny dym oraz płomienie. Na balkonie przyległym do mieszkania znajdowały się trzy osoby wraz z psem. Osoby te i pies  w pierwszej kolejności zostały ewakuowane przy użyciu drabiny mechanicznej

- informuje st. asp. Daniel Przegenda z kaliskiej straży pożarnej.

Jak czytamy w serwisie Kalisz24, poszkodowani to dwie osoby dorosłe: w wieku 39 i 40 lat oraz 17-latek. Wszyscy troje zostali oddani w ręce Zespołu Ratownictwa Medycznego i przetransportowani do szpitala. "Ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża" - czytamy w serwisie.

Pożar w centrum Kalisza. Czternaście osób ewakuowano  

Z informacji przekazanej przez PSP w Kaliszu wynika, że "na czas prowadzonych działań z powodu silnego zadymienia" z budynku ewakuowano czternaście osób. Były to osoby mieszkające bezpośrednio powyżej oraz poniżej trzeciego piętra, na którym wybuchł pożar.

Więcej wiadomości z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Po oddymieniu i przewietrzeniu mieszkań oraz klatki schodowej mieszkańcy mogli powrócić do swoich lokali. Po zakończonych działaniach straży policja rozpoczęła swoje czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyn pożaru

- informuje KM PSP w Kaliszu.

By odłączyć zasilanie w spalonym lokalu mieszkalnym, na miejscu zdarzenia pojawiło się także Pogotowie Energetyczne. Jak podają strażacy w zamieszczonym na stronie KM PSP komunikacie, działania przy ul. Śródmiejskiej były prowadzone do godz. 4 nad ranem.

Więcej o: