Koszmar ryb na stoisku. "Zabijanie bez ogłuszania", "urywanie głów". Jest zawiadomienie do prokuratury

Ukryta kamera zarejestrowała trzy i pół godziny materiału, na którym widać "zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi" - informuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i zawiadamia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim oraz prokuraturę.

Karp to jeden z nieodłącznych elementów Bożego Narodzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup ulubionej ryby, warto wcześniej sprawdzić, w jakich warunkach została "przygotowana" do sprzedaży. Niestety prowizoryczne stoiska z rybami nadal funkcjonują.

Wielkopolska. Nowe śledztwo aktywistów

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! opublikowała w mediach społecznościowych materiał zarejestrowany z ukrytej kamery przez aktywistów śledczych. Do zdarzenia doszło w Wielkopolsce, na stoisku ze sprzedażą ryb.

Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką) - to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje

- czytamy w mediach społecznościowych, w poście przygotowanym przez Fundację Viva!

Ukryta kamera zarejestrowała trzy i pół godziny materiału, który później został wysłany do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim oraz tamtejszej prokuratury.

Jak czytamy w dalszej części wpisu, zarówno zdaniem aktywistów, jak i Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej oraz pełnomocniczki fundacji "mamy do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem".

Zobacz wideo Szadkowska: Zaledwie 26% ankietowanych deklaruje, że chce kupić żywego karpia

Boże Narodzenie 2022. Koszmar ryb wciąż trwa

Aktywiści z fundacji podkreślają, że "koszmar ryb nie jest tylko przedświątecznym problemem".

Na przedmiotowym stoisku odbywała się regularna sprzedaż ryb takich jak jesiotry, sumy, amury oraz karpie

- czytamy na profilu Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! w mediach społecznościowych.

Śledztwo aktywistów z fundacji zostało zrealizowane w piątek w powiecie ostrowskim w ramach działań dwóch kampanii: "Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt" i "Zostań Wege".

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: