Gdańsk. Oszust z portalu randkowego ogołocił kobiecie mieszkanie. Policja publikuje jego wizerunek

Nawiązali kontakt przez portal randkowy i umówili się na spotkanie. Nowo poznany mężczyzna przyszedł do mieszkania kobiety i okradł ją, zabierając cenne przedmioty warte prawie 9 tys. zł. Policjanci publikują wizerunek mężczyzny, który ma związek z tą sprawą.

15 grudnia do komisariatu we Wrzeszczu przyszła młoda kobieta, która poinformowała policjantów, że została okradziona. Okazało się, że kilka dni wcześniej za pośrednictwem portalu randkowego poznała mężczyznę, z którym postanowiła się spotkać. Gdańszczanka umówiła się z nim w swoim mieszkaniu. Kiedy kobieta na chwilę je opuściła, mężczyzna wykorzystał okazję i ukradł jej laptopa, biżuterię, rzeczy osobiste oraz pieniądze. Zgłaszająca wyceniła straty na prawie 9 tys. zł.

Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli zdjęcia, na których widać osobę, która ma związek z tą kradzieżą. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę ze zdjęć, powiadom policjantów z komisariatu we Wrzeszczu, dzwoniąc pod nr. tel. 47 74115 22, numer alarmowy 112 lub pisząc na adres komendant.kp3@gd.policja.gov.pl.

Ofiary się wstydzą

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że do nawiązywanych w mediach społecznościowych kontaktów i tego typu sytuacji warto podejść z dużą ostrożnością i zawsze zachować czujność, ponieważ jedna ryzykowna decyzja w życiu może zadecydować o przyszłości. Wielu pokrzywdzonych wstydzi się takiej sytuacji, nierzadko ukrywają fakt przed rodziną oraz znajomymi, często mają opory, aby, opowiedzieć o tym, co się stało. Przypominamy, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy lub kradzieżach należy natychmiast powiadomić policjantów.

Więcej o: