Pogoda. Początek astronomicznej zimy, a koniec tej faktycznej. "Nie ma mowy o mrozie"

Opady śniegu wyprzedziły Boże Narodzenie. Teraz przyszła pora na deszcz i wzrost temperatury. Do końca 2022 roku "nie ma mowy o mrozie i zimowej pogodzie" - mówi Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.

Astronomiczna zima rozpocznie się w środę (21 grudnia) o godzinie 22.48. Tego samego dnia zakończy ta realna - powiedział w środę rano na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" prezenter tvnmeteo.pl, Tomasz Wasilewski. Śnieg zniknie za sprawą niżu zlokalizowanego między Skandynawią, Islandią i Wyspami Brytyjskimi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda. "Nie ma mowy o mrozie i zimowej pogodzie"

Za pogodę w Polsce odpowiada aktualnie front zokludowany - kombinacja ciepłego i zimnego frontu. Zwiastuje to liczne opady deszczu.

- Znajdujemy się w takim obszarze, gdzie między ciepłym a chłodnym frontem atmosferycznym napływa ciepłe, a zimą bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu Europy. Przy takiej cyrkulacji powietrza - południowo-zachodniej - nie ma mowy o mrozie i zimowej pogodzie - powiedział Tomasz Wasilewski.

Jakich tematów lepiej nie poruszać przy wigilijnym stole, aby uniknąć rodzinnych dramatów? Co zrobić, gdy bliscy zadają wścibskie pytania? Jest kilka sposobów

Boże Narodzenie bez śniegu. Tradycji stanie się zadość. W święta odwilż

Tegoroczne święta będą kontynuacją silnej odwilży. Okażą się ciepłe, wilgotne, deszczowe oraz wietrzne. Niewykluczone są nawet lokalne burze.

 

Pod koniec roku cyrkulacja strefowa znacząco wpłynie na warunki pogodowe. W konsekwencji, jak podają Fani Pogody, powołując się na modele, mróz wróci do Polski w okolicach 27-28 grudnia - ale nie na długo. Nie należy się również spodziewać silnych spadków temperatur.

- Nawet jak za tą strefą napłynie ciut chłodniejsze powietrze, ono nie będzie mroźne, ono po prostu będzie o nieco innej temperaturze. Nie będzie miało 10 czy 12 stopni, tylko na przykład 8-9 stopni, ale to nadal jest powietrze ciepłe, płynące od strony Atlantyku - przekazał Tomasz Wasilewski.

Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy? (zdjęcie ilustracyjne) Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy?

Więcej o: