Niemcy. 80-latek wjechał na autostradę pod prąd. Nie żyje dwoje Polaków

80-letni mężczyzna, wyjeżdżając z parkingu, wjechał na autostradę w pobliżu miasta Leinefelde-Worbis pod prąd. Po trzech kilometrach zderzył się czołowo z samochodem, którym podróżowało dwoje Polaków. Nie przeżyli tego wypadku, jego sprawca także zginął.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (20 grudnia) ok. godz. 14 w rejonie niemieckiej miejscowości Leinefelde-Worbis w północnej Turyngii. 80-letni kierowca samochodu osobowego wjechał na autostradę A38 pod prąd - podaje "Bild".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ćwiąkalski o konfiskacie samochodu: Pijani kierowcy powodują ok. 10 proc. wypadków

Niemcy. Czołowe zderzenie. Nie żyje kierowca i dwoje Polaków

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 80-latek wyjechał z parkingu na autostradę A38 (zwaną też "styczną południowego Harzu"), ale nie tak jak powinien w kierunku Lipska, a pod prąd, w stronę Getyngi - przekazała policja z Nordhausen. Po trzech kilometrach nieprawidłowej jazdy doszło do wypadku.

Kierowca zderzył się czołowo z drugim samochodem osobowym, którym podróżowało dwoje Polaków - 45-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta. Byli mieszkańcami Niemiec, a dokładnie Nadrenii Północnej-Westfalii. 

Zarówno Polacy, jak i 80-letni sprawca wypadku zginęli na miejscu.

Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy? (zdjęcie ilustracyjne) Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy?

Służby ratunkowe: "Pomoc przyszła tu za późno"

Służby ratunkowe musiały rozcinać pojazd, którym podróżowali Polacy, by wyciągnąć z wraku ich ciała. - Około godziny 14 zostaliśmy zaalarmowani o poważnym wypadku z uwięzionymi ludźmi, pomoc przyszła tu za późno - przekazał Henrik Hausmann, zastępca komendanta straży pożarnej Leinefelde-Worbis.

Niemiecka policja ustala przyczyny wypadku, a przede wszystkim szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego kierowca jechał w złym kierunku. W tym celu zostały zabezpieczone ślady. Funkcjonariusze zrekonstruowali również zdarzenie. W związku z tym autostrada A38 była zablokowana przez niemal siedem godzin.

Jakich tematów lepiej nie poruszać przy wigilijnym stole, aby uniknąć rodzinnych dramatów? Co zrobić, gdy bliscy zadają wścibskie pytania? Jest kilka sposobów

Więcej o: