Pogoda. IMGW alarmuje. Z jednej strony gołoledź, z drugiej - odwilż

W związku ze wzrostem temperatury i odwilżą IMGW wydało alerty pierwszego stopnia dla dwóch województw. Synoptycy ostrzegają również przed gołoledzią spowodowaną marznącymi opadami.

Polska w środę (21 grudnia) będzie pod wpływem niżu znad Atlantyku, który przemieszcza się na wschód Europy. Synoptycy prognozują opady deszczu w całym kraju. Na południu możliwa jest gołoledź. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda na środę 21 grudnia. "Pochmurno i opady deszczu lub mżawki"

Jak podaje w środę (21 grudnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), "dziś na ogół pochmurno i opady deszczu lub mżawki. Na krańcach południowych bez opadów. Maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na południu i wschodzie, około 3 stopni Celsjusza w centrum, do 8 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. W Sudetach porywy do 80 km/h".

Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy? (zdjęcie ilustracyjne)Czym się kierować podczas kupowania prezentów świątecznych, by nie popełnić gafy?

IMGW alarmuje. Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Synoptycy IMGW - w związku z odwilżą - wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia, które zaczną obowiązywać o godz. 9 w środę (21 grudnia) i stracą ważność o godz. 19 w piątek (23 grudnia). Alert obowiązuje w województwie:

  • dolnośląskim - w powiecie: lubańskim, lwóweckim, karkonoskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzychu, świdnickim, dzierżoniowskim, kłodzkim, ząbkowickim, strzelińskim;
  • opolskim - w powiecie: nyskim, brzeskim, opolskim, Opolu, strzeleckim, krapkowickim, prudnickim, głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, raciborskim.

Prognozowany jest tam wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 3 stopni Celsjusza, a maksymalna - od 4 do 7 st. Celsjusza.

5 rzeczy, o których często zapominamy w święta5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

Więcej o: