"Szklanka" na drogach i chodnikach. IMGW wydało ostrzeżenia. Może też silnie wiać

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami i silnym wiatrem we wschodniej i południowo-zachodniej części kraju. Ulice i chodniki w całej Polsce mogą być pokryte cienką, niewidoczną warstwą lodu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność.
Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

We wtorek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Z kolei w części województw mazowieckiego i dolnośląskiego oraz w województwach lubelskim i podkarpackim wydano ostrzeżenia stopnia pierwszego.

"Opady marznące występują jeszcze w powiatach przygranicznych. Obecnie temperatura gruntu waha się od -1 stopnia Celsjusza do 0 stopni Celsjusza i lokalnie jeszcze mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Nadal miejscami na chodnikach i drogach ślisko" - podkreśla IMGW, ostrzegając przed "szklanką" na drogach. "Uwaga na gołoledź. Ostrożnie na chodnikach" - apeluje.

Również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o trudnych warunkach. "Kierowcy i piesi - uważajcie" - ostrzega.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko gołoledź, ale też silny wiatr

Dodatkowo w powiatach zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, karkonoskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, kłodzkim, dzierżoniowskim i ząbkowickim obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

"Lokalnie prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do około 75 km/h, z południa" - informuje IMGW.

Więcej o: