Sokołów Podlaski. Wpadł w zaspę i nie wiedział, gdzie jest. Zdążył powiedzieć, że zamarza [WIDEO]

W Sokołowie Podlaskim na służby zadzwonił mężczyzna, który wpadł w zaspę i nie mógł się z niej wydostać. Poszkodowany nie wiedział nawet dokładnie, gdzie się znajdował. Jak przekazuje policja, w akcji ratunkowej liczyła się każda minuta.

Jak przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim na Mazowszu, do zdarzenia doszło w czwartek 15 grudnia. Około godziny 21:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że jest przemarznięty i nie wie dokładnie, gdzie jest. Opisał jedynie budynek, który wyglądał na nieruchomość przemysłową. 

Gołoledź - zdjęcie ilustracyjneUwaga na śliskie drogi. IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia

Sokołów Podlaski. Mężczyzna zadzwonił na policję, że wpadł w zaspę. Nie wiedział, gdzie się znajduje

Na miejsce skierowano policjantów i operatora drona, a także strażaków i karetkę pogotowia. "Poszukiwania były bardzo trudne z uwagi na warunki pogodowe, noc oraz fakt, iż mężczyzna w zgłoszeniu podał, że jest już w złej kondycji, dlatego liczyła się każda minuta, aby ratować jego życie" - czytamy w komunikacie. 

Następnie dyżurny policji ponownie skontaktował się ze zgłaszającym. Ten przekazał mu, że leży w śniegu i nie da rady wstać z zaspy, jednak w oddali widzi sygnały świetlne radiowozu. Dodał, że zaraz rozładuje mu się telefon. Niedługo potem mężczyzna został zlokalizowany i podniesiony przez funkcjonariusza oraz strażaków z zaspy. Ratownicy medyczni udzielili mu pomocy i przetransportowali 40-latka do szpitala

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

"Musimy pamiętać, że w dużej mierze od naszej reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Z każdym kolejnym dniem temperatury z pewnością będą notowały coraz niższe wartości. Zadbajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy" - apeluje policja.

Gołoledź w PolsceSzklanka na drogach. "Jeżeli nie musisz wychodzić, zostań w domu!"

Więcej o: