Białystok, Ełk i Giżycko. Apel o odwołanie zajęć w szkołach. "Trudna sytuacja komunikacyjna"

Prezydent Białegostoku poinformował we wtorek 20 grudnia rano o tym, że w mieście, ze względu na duże oblodzenie dróg, nie kursuje komunikacja miejska. Z tego powodu zaapelował o odwołanie zajęć w szkołach.

We wtorek 20 grudnia synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia drugiego stopnia dla całego województwa podlaskiego. Alerty obowiązywać będą do godziny 14. Na tym obszarze występuje duże oblodzenie dróg i chodników.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Białystok. Prezydent apeluje o odwołanie zajęć w szkołach. W liceach ma odbyć się próbna matura

"Zaapelowałem do dyrektorów szkół, aby z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach. Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach" - przekazał Tadeusz Truskolaski.

Podobne decyzje wydano w Ełku w województwie warmińsko-mazurskim. Z powodu trudnych warunków na drogach uczniowie mogą mieć problem z bezpiecznym dotarciem do szkół. - W trosce o ich bezpieczeństwo, dziś (20.12) zajęcia w gminnych szkołach zostają odwołane. Tym, którzy dotrą na zajęcia zostanie zapewniona opieka - przekazał Tomasz Osewski, cytowany przez radio5.com. TVN24 informuje, że podobne decyzje zapadły też w Giżycku.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gołoledź - zdjęcie ilustracyjneUwaga na śliskie drogi. IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia

Wcześniej prezydent Białegostoku przekazał, że w mieście wstrzymany został ruch autobusów. "Panująca gołoledź uniemożliwia bezpieczne poruszanie się nimi po drogach. Firmy odśnieżające już kolejny raz posypują ulice solą. Niestety padający deszcz natychmiast zamarza. Uważajcie na siebie" - apelował polityk.

W komentarzach pod wpisem prezydenta pojawiły się liczne komentarze. Niektórzy użytkownicy piszą, że dyrektorzy liceów kazali przyjść uczniom na zajęcia. Powodem jest matura próbna. 20 grudnia przyszli maturzyści mają przystąpić do próbnego testu z biologii, a po południu z informatyki oraz języków rosyjskiego i włoskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym. W środę 21 grudnia odbędzie się ostatnia próbna matura - z chemii i historii.

Gołoledź w PolsceSzklanka na drogach. "Jeżeli nie musisz wychodzić, zostań w domu!"

Więcej o: