Mróz w Polsce. Najzimniej było w Terespolu. Przy gruncie odnotowano -26 stopni Celsjusza

W poniedziałek (19 grudnia) rano najzimniej było na wschodzie Polski. Wartości przy gruncie spadły aż do -26 stopni Celsjusza. Według synoptyków mróz w najbliższym czasie jednak odpuści.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał informacje o najniższych wartościach, które odnotowały termometry w poniedziałek 19 grudnia rano. Okazuje się, że wartości przy gruncie spadły w niektórych miejscowościach grubo poniżej -20 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo -60 stopni Celsjusza w styczniu i mrozy w maju. Jak żyje się w tej wsi?

-26 stopni przy gruncie? Tej nocy najzimniej było w Terespolu

"Dziś najniższe temperatury powietrza na stacjach synoptycznych notowane były na wschodzie i południu kraju - w Terespolu temperatura minimalna wyniosła -17,1 stopnia" - napisał IMGW na Twitterze w poniedziałek. Dane pochodzą z godziny 7 rano. Najcieplej w naszym kraju było wówczas w Świnoujściu, gdzie termometry wskazały -5,2 stopnia.

Tymczasem temperatura przy gruncie była jeszcze niższa. W Terespolu (województwo lubelskie) pomiary wskazały aż -26 stopni. Portal dobrapogoda24.pl podaje jednak, że "kolejne noce nie będą już tak mroźne, bo czeka nas stopniowe wkraczanie odwilży z upływem tygodnia".

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

5 rzeczy, o których często zapominamy w święta5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

IMGW ostrzega przed gołoledzią, mrozem, zawiejami i zamieciami. Wydano ostrzeżenia pogodowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada na poniedziałek opady marznące na terenie całej Polski. Mogą one powodować na drogach gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenia w tej sprawie dla całej Polski. Obowiązują od poniedziałku do wtorkowego poranka.

Dla Polski południowo-wschodniej Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W południowych powiatach województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego zapowiadane są zawieje i zamiecie śnieżne. IMGW wydał w tej sprawie ostrzeżenie pierwszego stopnia, a dla Karkonoszy - drugiego stopnia.

Pendolino (zdjęcie ilustracyjne)Pendolino nie lubi zimy. Ogromne opóźnienia na trasie Kołobrzeg - Kraków

Więcej o: